Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa trasa zwiedzania – Poznaj Księżną Daisy!

Wtorek, 6 grudnia 2016, 6:33
Autor: red
Wałbrzych: Nowa trasa zwiedzania – Poznaj Księżną Daisy!
Fot. Zamek Książ
To prawdziwy prezent świąteczny – Zamek Książ można już zwiedzać trasą dedykowaną specjalnie postaci Daisy, niepokornej księżnej, której historia porwała tysiące turystów.

To wszystko dzięki aplikacji WOWPoland oferującej nową jakość zwiedzania zamku wzbogaconą o zdjęcia, muzykę, a nawet… obiekty 3d.

Odwiedzający nie muszą już czekać na przewodnika, w ramach biletu na zwiedzanie obiektu indywidualnie dostępna jest aplikacja WOWPoland i to właśnie w niej macie do wyboru trasę „Z pamiętnika Księżnej Daisy”. Jak wyglądało życie brytyjskiej arystokratki, która bardzo szybko stała się niemiecką księżną? Czy jej żywiołowy temperament uwięziony został w „gorsecie” etykiety? Czy wiedzieliście, że brat Daisy był ojczymem samego Winstona Churchilla? Jednej nocy spotkał w Książu ducha i… zostawmy to na później.

Hochbergowie to ród, który władał zamkiem przez ponad 400 lat. To właśnie wpływ i wizja przedstawicieli tej familii wpłynęła w największej mierze na dzisiejszy wygląd Książa. Spacerując po zamkowych salach warto poznać ich historię. W nowej trasie nie zabraknie bowiem wątków dot. członków tej rodziny.

Nowa trasa zwiedzania jest już trzecią obok „Dziejów Zamku Książ” (trasa o historii zamku) oraz „Książańskiej opowieści dla Małych i Dużych” (dedykowanej najmłodszym turystom), dostępną w aplikacji WOWPoland. Dzięki takiej ofercie możecie zwiedzać zamek w sposób, który to właśnie Was interesuje najbardziej. Niedługo pojawi się jeszcze czwarta trasa o wojennych dziejach Książa.

Wydawać by się mogło, że ślub z Janem Henrykiem XV był dla Daisy początkiem pięknego, beztroskiego życia u boku wyśnionego księcia. Czy rzeczywiście tak było, dowiesz się, podążając z nami przez kolejne stacje trasy „Z pamiętnika księżnej Daisy”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group