Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5844
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa wystawa w Starej Kopalni

Niedziela, 17 lipca 2016, 15:57
Autor: AS
Wałbrzych: Nowa wystawa w Starej Kopalni
Fot. AS
Do 15 sierpnia potrwa wystawa zdjęć „Silesia – przeciw Nicości”. To zbiór prac fotograficznych artystów takich jak: Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Bogusława Czajczyk, Renata Winnicka, Lilianna Wolnik, Jerzy Niedziela, Kazimierz Jastrzembski, Marek Raba, Grzegorz Meisel oraz Mieczysław Wielomski.

Wernisaż wystawy odbył się 15 lipca. Dla gości przygotowano poczęstunek oraz gorące napoje. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przybyło wielu miłośników kultury. Wystawa jest otwarta dla każdego, a wstęp całkowicie darmowy.

Zadaniem zaprezentowanych fotografii jest ukazanie miejsc Górnego Śląska, które w dzisiejszych czasach znajdują się na drugim planie zainteresowania społeczeństwa, są niszczone i zapomniane. Dla przykładu to zamknięte fabryki, kopalnie, czy zwyczajne stare, zabytkowe kamienice. Autorzy zdjęć celowo nie sięgnęli po zabiegi upiększające takie miejsca, aby fotografie nie były zakłamane. Chciano w ten sposób pokazać, że dawna kultura materialna i duchowa niosła ze sobą pewne wartości. To natomiast, co nadchodzi, jest nijakie i bez serca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group