Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 2861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe inwestycje w Szpitalu Ginekologicznym

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 9 stycznia 2015, 15:25
Aktualizacja: Sobota, 10 stycznia 2015, 7:32
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno–Położniczym im. E. Biernackiego w Wałbrzychu trwają prace remontowe, rewitalizacyjne i budowlane. Planowany jest też zakup nowoczesnego sprzętu, udogodnienia dla pacjentów i wiele specjalistycznych szkoleń dla personelu.

W 2014 roku w Szpitalu zakończona została modernizacja budynku, w którym zostanie uruchomiona nowa szkoła rodzenia. Inwestycja została sfinansowana ze środków RPO, z własnym dofinansowaniem. Budynek jest już wyremontowany, został też poddany termomodernizacji. Pomiędzy nim a budynkiem szpitalnym znajdował się stary budynek, który został wyburzony. W tym miejscu powstanie czterokondygnacyjny obiekt, stanowiący rozbudowę szpitala. W nowym punkcie znajdzie się centrum szybkiej diagnostyki kobiet i noworodków, czyli przychodnia, poradnie, duża, nowoczesna sala konferencyjna, w której odbywać się będą szkolenia dla lekarzy i kadry pielęgniarskiej i pokoje hotelowe dla mam, które zostaną wypisane po porodzie ze szpitala, a ich dzieci będą leczone na oddziale patologii i terapii noworodka.

Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2015 roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku w marcu 2016 roku. Całość prac finansowana jest ze Środków Norweskich i EOG. Koszt budowy wyniesie około 6,5 miliona złotych, z czego Fundusze Norweskie wykładają 80 procent.

W ramach projektu powstania centrum szybkiej diagnostyki dla kobiet i noworodków. Wałbrzyski Szpital Ginekologiczno-Położniczy pozyskał w drodze konkursu 27 milionów złotych. W ramach tych środków planowane są kolejne inwestycje - w tym około 200 pozycji zakupu sprzętu medycznego, a także duża liczba badań kobiet i noworodków - w tym badania USG oraz wiele szkoleń dla kadry lekarskiej i dla kadry pielęgniarek i położnych. Łącznie planowane są szkolenia obejmujące około 700 osób. Program szkoleń jest bardzo szeroki. Wszystkie te projekty muszą zostać zakończone do kwietnia 2016 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group