Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe miejsca pracy w WSSE

Czwartek, 20 maja 2021, 11:25
Autor: red
Wałbrzych: Nowe miejsca pracy w WSSE
Fot. WSSE "Invest Park"
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST–PARK" z kolejnymi dużymi inwestycjami.

JoysonQuin Polska i Tristone Flowtech Poland sp z o. o. zdecydowały się na kolejne inwestycje w Wałbrzychu dzięki wsparciu otrzymanemu od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK", w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Nowe projekty motoryzacyjne, dwóch najdłużej działających firm w Wałbrzyskiej Strefie, opiewają łącznie na 135 mln złotych.

Joysonquin Automotive Systems to producent elementów dekoracyjnych do wnętrz samochodów, który działa w Wałbrzychu od przeszło 20 lat. Kolejny projekt inwestycyjny związany jest z budową nowego zakładu, w którym produkowane będę wysokiej jakości detale do drzwi i kokpitów. Produkty Joysonquin zostaną zamontowane w pojazdach takich marek jak BMW, Audi czy Mercedes. Budowa zakładu rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2022 roku. Docelowo w nowej fabryce zatrudnienie ma znaleźć około 300 osób. Wartość projektu opiewa na 120 mln złotych.

Tristone Flowtech Poland zdecydował się na kolejną, już 7 inwestycję w Wałbrzyskiej Strefie. Ten międzynarodowy producent aplikacji do układów chłodzenia zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i również może poszczycić się 20-letnią historią działalności w Wałbrzychu. Nowy projekt zakłada rozbudowę parku maszynowego poprzez doposażenie fabryki w urządzenia najnowszej generacji. Przewody doprowadzające płyny chłodnicze produkowane w ramach nowej inwestycji znajdą zastosowanie w samochodach BMW i Mini Cooper - zarówno z napędem tradycyjnym, elektrycznym, jak i hybrydowym.

Na terenach WSSE "INVEST-PARK" w Wałbrzychu działa obecnie 16 firm, które zatrudniają ponad 7000 osób. W marcu tego roku na nową inwestycję zdecydowała się Faurecia Polska, która zwiększy zatrudnienie o kolejne 1000 osób. Z kolei w kwietniu Toyota - fabryka w Wałbrzychu uruchomiła w mieście produkcję elektrycznej przekładni do napędów hybrydowych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group