Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 4538
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu

Poniedziałek, 4 września 2017, 16:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 9:56
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj odbyło się przekazanie lokatorom kluczy do nowych mieszkań komunalnych, znajdujących się w wyremontowanej kamienicy przy ulicy Głuszyckiej 27 w Wałbrzychu.

Klucze do nowych mieszkań odebrało 14 rodzin mieszkających do tej pory w budynkach przeznaczonych do wyburzenia w różnych miejscach naszego miasta. Wartość nowych mieszkań waha się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Nowe mieszkania są 1 i 2-pokojowe, w pełni wyposażone, wykończone, gotowe do zamieszkania. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 1,5 miliona złotych, z czego 35 procent stanowiło dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Posiadanie albo otrzymanie nowego mieszkania zawsze było i jest ważnym a może i najważniejszym wydarzeniem w życiu bardzo wielu rodzin. Każde takie wydarzenie staramy się w Wałbrzychu pokazać. Mieszkań komunalnych budujemy znacznie więcej niż w innych miastach. W Wałbrzychu sytuacja mieszkaniowa, w sensie stanu budynków, jest kiepska. Wiele budynków wyburzyliśmy, bo po prostu nie da się w nich mieszkać w XXI wieku. Uważamy, że trzeba wykorzystywać wszystkie możliwe szanse, żeby ludzie dostawali porządne mieszkania. Między innymi ten budynek jest tego przykładem - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Budynek przeszedł gruntowny, generalny remont po pożarze sprzed kilku lat. Zniszczeniu uległa wtedy cała klatka schodowa i kilkanaście mieszkań. Remont budynku, wyposażenie i przygotowanie lokali do zamieszkania wykonała wałbrzyska firma TWS GB SP. Z O.O. SP. K.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group