Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 1455
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy dyrektor – nowe pomysły

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 21 stycznia 2013, 14:25
Aktualizacja: 14:25
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym z dziennikarzami spotkał się nowy dyrektor artystyczny – Piotr Ratajczak.

Piotr Ratajczak zastąpił na stanowisku dyrektora artystycznego Sebastiana Majewskiego, choć obaj panowie będą ze sobą współpracować do czerwca tego roku.
- Na razie jestem zobowiązany umowami z kilkoma innymi teatrami i w Wałbrzychu będę obecny czasami. Od czerwca jednak poświęcę się w całości pracy w wałbrzyskim teatrze – mów Piotr Ratajczak.

Ratajczak podkreśla, że w opinii wielu fachowców, wałbrzyski Teatr Dramatyczny uchodzi za jeden z najlepszych w kraju.
- Będę starał się utrzymać bardzo wysoki poziom artystyczny, jaki prezentuje wałbrzyski teatr, ale także będę chciał wprowadzić nowe koncepcje i pomysły, które mam nadzieję, spodobają się wałbrzyszanom – mówi Ratajczak.

Nowy dyrektor artystyczny podkreśla, że tworząc nowy repertuar, chce mówić o problemach, które trapią mieszkańców Wałbrzycha. Chce rozmawiać o etyce i moralności wałbrzyszan. Piotr Ratajczak już prowadzi szereg rozmów z reżyserami z całej Polski na temat nowych tytułów, jakie będą się stopniowo pojawiać w wałbrzyskim teatrze.
- Mam nowe pomysły i będę je wprowadzał w życie. Chcemy m.in. tworzyć projekty w koprodukcji z innymi polskimi teatrami – mówi Ratajczak.

Wiemy, że 49. Sezon Artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu to m.in. w marcu projekt spektaklowy „Dobre wiadomości” w reżyserii Piotra Głowackiego i Sebastiana Buttny. Na Dzień Kobiet „dramatyczny” przygotował spektakl „Bohaterki” w reżyserii Eweliny Marciniak. W kwietniu widzowie będą mogli obejrzeć „Historyję o chwalebnym zmartwychwstaniu pańskim” w reżyserii Marcina Libera. Na maj zaplanowano projekt performatywny związany z Konstytucją 3 maja, a także spektakl „Święto pracy” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. W czerwcu widzowie obejrzą spektakle „Dzień dziecka” w reżyserii Pawła Świątka i „Dzień wolnych wyborów”, a także „Postulaty sierpnia” – projekt performatywny. Tegoroczne Dni Dramaturgii odbędą się pod hasłem „Pamiętniki Wałbrzyszan”. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 września. XI Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne odbędą się w tym roku w dniach 22-28 listopada.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group