Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4684
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Nowy komisariat jednak powstanie

Sobota, 17 listopada 2018, 11:54
Autor: PAW
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Nowy komisariat jednak powstanie
Fot. Robert Bajek
Nowy komisariat, który powstaje w Szczawnie–Zdroju, a ma obejmować swoim zasięgiem północne dzielnice Wałbrzycha i Szczawno–Zdrój, ma składać się z 4 budynków, gdzie pracować będzie ponad 100 funkcjonariuszy policji.

Obiekt będzie wyposażony w strzelnicę, parking oraz pomieszczenia dla psów służbowych. Wartość inwestycji opiewa na około 21 milionów złotych. Swoje dołożyły Gmina Wałbrzych (1 milion złotych) i Szczawno Zdrój, które nieodpłatnie przekazało działkę o wartości blisko 700 tysięcy złotych. Inwestycja podlega Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po zakończeniu budowy likwidacji ulegną dwa komisariaty: nr I w dzielnicy Piaskowa Góra i nr V w dzielnicy Biały Kamień.

Zbudowanie nowego obiektu ma na celu poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju oraz polepszenie warunków obsługi obywateli, a także podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych.

Pierwtonie prace przy budowie miały być zakończone w drugiej połowie stycznia 2019 roku. W pewnym momencie jednak z terenu placu budowy zniknął sprzęt. Poprzedni wykonawca zrezygnował ze względu na kłopoty finansowe. Wreszcie pod koniec 2017 roku wyłoniono nowego wykonawcę, który podjął się dokończenia budowy komisariatu. Nowym wykonawcą jest firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. Zakończenie prac przewidywane jest na wrzesień 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
33%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
10%
Smuci
5
17%
Złości
9
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group