Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3747
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Nowy Ład a Wałbrzych

Poniedziałek, 24 maja 2021, 13:15
Aktualizacja: 13:19
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Nowy Ład a Wałbrzych
Fot. JAZ
Po przedstawieniu Nowego Ładu dla Polski Minister Michał Dworczyk wraz wiceministrem Ireneuszem Zyską oraz Grzegorzem Macko spotkał się z dziennikarzami, chcąc przedstawić jak nowe rozwiązania mają wpłynąć na życie w regionie wałbrzyskim.
- Jesteśmy tutaj z Ministrem Michałem Dworczykiem, aby przedstawić państwu bardzo dobre informacje. Polski Ład to program, który został zaproponowany przez rząd Zjednoczonej Prawicy. To program dobry dla Wałbrzycha, całego subregionu. Program mający poprawić sytuację. Program przemyślany i długofalowy, mający na celu budowanie państwa dobrobytu, gdzie polscy obywatele czują się bezpiecznie jako rodziny, jako osoby, które chcą realizować swoje życie zawodowe w dobrych warunkach. Ten program to umożliwia - tłumaczy wiceminister Ireneusz Zyska.

Minister Dworczyk zapewniał, że ogólny zarys nowego porządku będzie odpowiednio dopasowany do poszczególnych regionów w kraju.

- Drodzy państwo przygotowujemy szczegółowe rozwiązania, które już niebawem będą przedstawione mieszkańcom jako taki Dolnośląski Ład. Będzie to program ściśle powiązany z regionem - mówi Minister Michał Dworczyk.

Wiceminister Ireneusz Zyska zwrócił również uwagę na zmiany w warunkach budownictwa mieszkalnego.

- Mamy przygotowane doskonałe warunki dla mieszkalnictwa. Jak państwo wiedzą, domy jednorodzinne w podstawie do 70 mkw2, nie będą wymagały pozwolenia na budowę – dodaje Ireneusz Zyska.

Później była też mowa o prokreacji i dodatkowych pieniądzach na kolejne dzieci.

- Specjalne warunki finansowania będą premiować te rodziny, które zdecydują się na prokreację. Przy każdym kolejnym dziecku będą warunki do umorzenia dużych kwot, które wspomogą rodziny, dając im poczucie bezpieczeństwa – tłumaczy wiceminister.

Minister Michał Dworczyk zwrócił również uwagę na zmiany w opodatkowaniu, które będą korzystne lub neutralne dla 90 procent mieszkańców. Nowa forma rozliczeń finansowych ma ułatwić dotowanie kolejnych programów rządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

11
15%
Cieszy
42
58%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
3%
Smuci
5
7%
Złości
12
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group