Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy plac na Tunelowej

Środa, 12 sierpnia 2020, 13:23
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2020, 8:12
Autor: red
Wałbrzych: Nowy plac na Tunelowej
Fot. użyczone
Dzieci z ul. Tunelowej w Wałbrzychu mają nowy plac zabaw. Dla dobra maluchów siły zjednoczyli: duża firma, pozarządowa organizacja i sami mieszkańcy.

Nowoczesne i bezpieczne urządzenia z atestami na rekreacyjny plac przy ul. Tunelowej kupiła dzieciom spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. KSS Bartnica podarowała też bezpłatnie kruszywo do wyrównania terenu. Ale ani okoliczni mieszkańcy, ani Stowarzyszenie Przyjaciół dzielnicy Podgórze nie czekali na ten prezent z założonymi rękoma: ludzie wspólnymi siłami wysprzątali teren, wykarczowali chwasty, odnowili ławki.
- Przyjechałem tu niedawno w sobotę, by zabrać coś z biura. I zobaczyłem, jak wiele osób, z własnej inicjatywy, porządkuje to miejsce - mówi Radosław Mechliński, kierownik bocznicy kolejowej należącej do KSS Bartnica, która też znajduje się na Tunelowej.

Razem najlepiej

- Takie wspólne działania są najbardziej wartościowe. Nowy plac zabaw daje radość dzieciom i rodzicom, ale też zjednoczył mieszkańców do solidarnej pracy i troski o to miejsce. A my mamy satysfakcję, że mogliśmy wesprzeć tę ważną dla uśmiechu i bezpieczeństwa maluchów inicjatywę - mówił Jakub Madej, prezes KSS Bartnica, przekazując symboliczny klucz do placu zabaw.

W imieniu mieszkańców klucz odebrała Kamila Rogowska.
- Na Tunelowej mieszka dużo dzieci. Gdy z sąsiadami zauważyliśmy, że nasze pociechy wolą przesiadywać na krawężnikach albo biegać po jezdni, bo urządzenia na dotychczasowym placu zabaw zużyły się i stały dla dzieci mało atrakcyjne to pomyślałam, że trzeba działać - opowiada pani Kamila.

Zachęciła maluchy, by same napisały w tej sprawie list do KSS Bartnica, z której bocznicą sąsiadują.
- Pan prezes Jakub Madej zareagował na pismo dzieci niemal od razu. Zadeklarował, że kopalnia pomoże, poprosił tylko o informację, jakich sprzętów potrzeba. Po rozmowach z naszymi pociechami nakreśliliśmy ich najważniejsze oczekiwania i dziś mamy to piękne miejsce, za które serdecznie dziękujemy! - mówiła Kamila Rogowska, odbierają symboliczny klucz.

A dzieci z Tunelowej wręczyły prezesowi KSS Bartnica rysunek serca z podpisami. - Dla takich chwil wiemy, że warto pomagać - mówił Jakub Madej.

Najmłodsi chętnie i licznie korzystają teraz z placu zabaw. Ma on tym większe znaczenie, że w tym roku, ze względu na pandemię, wiele rodzin nie wyjechało na wakacje.

Atrakcje dla wszystkich

Plac zabaw to tylko jedna z nowości, które czekają mieszkańców Tunelowej. W modernizację tutejszego, rekreacyjnego terenu aktywnie włączyło się Stowarzyszenie Przyjaciół dzielnicy Podgórze.
- Plac zabaw jest super! Dlatego wspólnie z Radą Wspólnoty Samorządowej planujemy tu także montaż zewnętrznej siłowni dla seniorów oraz nowych sprzętów na boisko sportowe. Aby wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek, mogli korzystać z tego terenu - zapowiada Krzysztof Gołosz, prezes stowarzyszenia.

Póki co - gdy dzieci dokazują na placu zabaw - ich rodzice, mając na oku swoje pociechy, rozgrywają na przylegającym boisku pełne emocji, sąsiedzkie mecze.
- To miejsce nas jednoczy - podkreślają mieszkańcy Tunelowej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group