Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy plac zabaw i mini siłownia w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: Jedlina-Zdrój
Czwartek, 12 października 2017, 14:12
Aktualizacja: 14:17
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Przy ulicy Moniuszki w Jedlinie–Zdroju powstał nowy obiekt rekreacyjny: plac zabaw dla dzieci i mini siłownia terenowa. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie obiektu, zrealizowanego w ramach zadania pn. „Budowa obiektów i miejsc służących rozwojowi społeczności lokalnej, małej architektury i obszarów aktywności w Jedlinie–Zdroju”.

Zagospodarowanie terenu przy ulicy Moniuszki w Jedlinie-Zdroju obejmowało budowę elementów małej architektury do aktywności ruchowej dla dzieci, budowę siłowni terenowej z urządzeniami do ćwiczeń, oraz ogrodzenie terenu, wykonanie ciągów komunikacyjnych i nasadzenie zieleni.

- Udało nam się wygrać konkurs, który ogłosiło Województwo Dolnośląskie na centra aktywności. Ten kompleks, ten mały plac zabaw z elementami siłowni jest bardzo ważny w tej dzielnicy Jedlina-Glinica. Mogą tu przebywać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jest możliwość różnych aktywności, są ławeczki, można usiąść wśród drzew. W tym miejscu od wielu lat mieszkańcy i radni oczekiwali takiego przedsięwzięcia. Jest to początek dużego kompleksu aktywności. Praca nad tym przedsięwzięciem trwała kilka miesięcy - powiedział Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Koszt inwestycji wyniósł 75 000 złotych. Na stworzenie placu zabaw i siłowni Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała dofinansowanie w wysokości 75 procent kosztów inwestycji, w ramach otwartego konkursu, ogłoszonego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2017”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group