Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2322
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy skład Młodzieżowej Rady Miejskiej Szczawna Zdroju

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Piątek, 10 lutego 2017, 14:50
Autor: red
Fot. UM Szczawno Zdrój
W sali kameralnej Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szczawnie–Zdroju, podczas której młodzi radni złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali zaświadczenia o wyborze i listy gratulacyjne.

Młodzieżowa Rada powołana została uchwałą z 2015 r. Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju , zgodnie z którą w jej skład wchodzi 16 uczniów, wybranych w placówkach oświatowych Szczawna-Zdroju. I sesja odbyła się 17 czerwca 2015 roku. W styczniowej sesji wzięli udział wybrani w głosowaniu uczniowie:

z Miejskiej Szkoły Podstawowej: Zofia Derkacz, Maksymilian Ginda, Hanna Pantol, Maciej Płonka;
z Publicznego Gimnazjum: Izabella Zaborowska, Jolanta Talerzowska, Oliwia Pindral, Jerzy Kieras, Wojciech Roman;
z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie: Anna Szczęsna, Katarzyna Poros, Anna Nosal.

W tajnym głosowaniu na Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej wybrano Izabellę Zaborowską, natomiast wiceprzewodniczącymi zostały: Anna Nosal, Oliwia Pindral, Katarzyna Poros i Anna Szczęsna.

W sesji wzięli udział: burmistrz Marek Fedoruk, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ramona Bukowska-Mucha, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Łukasz Kurjata, Dyrektor Publicznego Gimnazjum Dorota Pietrucik, Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie Piotr Kubicki, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Magdalena Klimczak oraz Joanna Szymańska - nauczyciel z Miejskiej Szkoły Podstawowej.

Z uwagi na duże zainteresowanie młodzieży udziałem w pracach Rady, na sesji 30 stycznia 2017 Rada Miejska w Szczawnie-Zdroju podjęła uchwałę o zwiększeniu liczby radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej do 20: 6 mandatów dla przedstawicieli Miejskiej Szkoły Podstawowej i po 7 mandatów dla przedstawicieli z Publicznego Gimnazjum i Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~książę 10-02-2017 18:10
Na pewno burmistrz brylował ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group