Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nowy start

Sobota, 5 października 2019, 6:36
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2019, 7:46
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nowy start
Fot. użyczone
Mieszkańcy powiatów wałbrzyskiego, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, w tym osoby z niepełnosprawnościami, czy niepracujące, mogą wziąć udział w projekcie „Nowy start”, którego inauguracja odbyła się 3 października 2019 roku w Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta i Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, organizacji pozarządowych i uczestnicy pierwszej edycji projektu, którzy przyjęli zaproszenie Fundacji Wałbrzych 2000 i Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej – wspólnie realizujących projekt „Nowy start”.

Co można zyskać?

W ramach projektu dla każdego uczestnika zostanie przygotowany program reintegracji, który zawierać będzie opis jego problemów, zasobów, potencjału i potrzeb. Na tej podstawie odpowiednio do indywidualnych potrzeb opracowana zostanie ścieżka wsparcia. Następnie w ramach warsztatów uczestnicy będą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje społeczne – komunikacja interpersonalna, praca w zespole, przełamywanie własnych zahamowań wynikających z niskiej samooceny, itp. Planowany jest równie¿ trening umiejętności w ramach weekendowego wyjazdu. Aby zwiększyć szanse na zdobycie pracy uczestnicy będą mogli ukończyć kursy i zdobyć doświadczenie zawodowe podczas stażu i praktyki. Do dyspozycji uczestników projektu i osób z ich najbliższego otoczenia jest prawnik, doradcy i pośrednicy zawodowi. Pomogą w zawiłościach prawnych, opracują indywidualny plan działania, podpowiedzą, z jakich szkoleń i praktyk warto skorzystać, by zwiększyć swoje szanse na pracę. Nauczą, gdzie i jakiej pracy szukać, skontaktują z pracodawcami, którzy pracowników poszukują.

Jak się zgłaszać?

Chętni do udziału w projekcie mogą zgłaszać się do 30 czerwca 2020 roku telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub osobiście w Biurze Projektu – Fundacja Wałbrzych 2000 – ul. Wrocławska 53, 58-309 Wałbrzych, tel. 74 843 45 62, email: magda-zywar@walbrzych2000.pl

Pierwsza 10-osobowa grupa już rozpoczęła zajęcia, kolejna edycja planowana jest na luty 2020 roku, a cały projekt potrwa do 30 listopada 2021 roku.
Wiêcej informacji: nowystart.walbrzych2000.pl

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group