Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3809
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowy udziałowiec w Parku Przemysłowym

Poniedziałek, 2 listopada 2009, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: oprac. mobi
REGION: Nowy udziałowiec w Parku Przemysłowym
29 października Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie utworzenia spółki Park Przemysłowy w Wałbrzychu Sp. z o.o. oraz wniesienia do spółki wkładu własnego w wysokości 1 miliona złotych.

Gmina Wałbrzych oraz Wałbrzyska SSE INVEST-PARK Sp. z o.o zwróciły się z propozycją objęcia przez Województwo Dolnośląskie udziałów w nowo powstającej spółce zarządzającej Parkiem Przemysłowym w Wałbrzychu, którego kapitał zakładowy wyniesie 8 mln 120 tys. złotych. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Gmina Wałbrzych.

Rolą parku to wspieranie rozwoju przedsiębiorczości oraz sprzyjanie powstawaniu nowych miejsc pracy w subregionie wałbrzyskim, co ma się przełożyć na korzystny poziom rozwoju społeczno-gospodarczego w regionie.

Dodatkowym atutem jest objęcie terenów przyszłego PP Specjalną Strefą Ekonomiczną. Zarząd Województwa Dolnośląskiego już w sierpniu 2008 roku pozytywnie opiniował włączenie nieruchomości gruntowych w Wałbrzychu, w obrębie dzielnicy Poniatów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a 29 października na Sesji Sejmiku przyjął projekt uchwały w/s utworzenia spółki Park Przemysłowy oraz decyzję o przystąpieniu do spółki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group