Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O inwestycjach drogowych i nie tylko

Wtorek, 10 marca 2015, 15:21
Aktualizacja: 17:59
Autor: PAW
Wałbrzych: O inwestycjach drogowych i nie tylko
Fot. red.
Co jakiś czas wracamy do obecnego stanu inwestycji, jakie prowadzone są w Wałbrzychu. Prezydent Roman Szełemej mówi m.in. o remontach dróg i modernizacji WOK–u na Piaskowej Górze.

- Rozpoczęły się remonty ulicy Duracza, Straży Pożarnej – mówi prezydent. – Stopniowo będziemy zmieniać wygląd placu na Rozdrożu, ale tak, by nie wyłączyć go całkowicie z ruchu. Jest to obszar bardzo istotny dla harmonijnego ruchu w Wałbrzychu.

Prezydent mówi również o kolejnym etapie remontu ulicy Wrocławskiej – od ul. Piotrowskiego do Grota Roweckiego.
- Oczywiście myślimy o remontach także tych mniejszych ulic, jak Kątowa, Legnicka, Orkana, Giserska czy Braci Burczykowskich, ale priorytetem są remonty głównych ulic – tłumaczy prezydent. – Ulicą Wrocławską jeździ 31 tysięcy aut na dobę, a ulicą Kątową przejeżdża około 500 pojazdów na dobę. Ostatnie dwa lata to cywilizacyjny skok. Niestety, ale czasem natrafiamy także na brak współpracy i przykładem jest tu choćby sytuacja z remontem ulicy Piotrowskiego. WWSZiP stara się zablokować nam tę inwestycję, paraliżuje nasze działania, wykorzystuje wszelkie możliwości prawne, by remont tej ulicy odłożyć w czasie.

Prezydent ma też pomysł, jak zmienić zagospodarowanie budynku WOK-u na Piaskowej Górze.
- Trwa termomodernizacja WOK-u. Część tego obiektu jest wynajmowana na potrzeby poczty. To według mnie nie jest racjonalne zarówno ze względów finansowych jak i funkcjonalnych – mówi Szełemej. – To jedyna placówka kulturalna w tej wielkiej dzielnicy. Chcielibyśmy przenieść placówkę pocztową do innego obiektu, a parter w budynku WOK-u zagospodarować na potrzeby biblioteki i dlatego projekt termomodernizacyjny zostanie poszerzony o adaptację parteru na bibliotekę, taką na kształt tej na Podzamczu. Prace przy tej inwestycji potrwają prawdopodobnie do końca tego roku.

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group