Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O Marrakeszu i Agadirze w WOK–u

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 23 lutego 2018, 10:06
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze odbyło się Spotkanie Podróżnicze „W stronę Marrakeszu i nie tylko”, będące nie lada gratką dla miłośników podróży i wszystkich osób ciekawych świata.

Goście spotkania: Magdalena Sawicka - animatorka kultury, koordynatorka różnego rodzaju projektów międzynarodowych, dotyczących edukacji globalnej i wielokulturowej, koordynatorka i organizatorka Brave Kids, Aneta Skórnicka - podróżnik, rysownik, autorka warsztatów dla dzieci o tematyce podróżniczej, artystycznej i międzykulturowej, koordynator liderów grup artystycznych oraz autorka trzech edycji katalogu Brave Kids oraz Sebastian Stalka - uczeń Zespołu Szkół nr 4, wolontariusz związany z wałbrzyskim Brave Kids, którego marzeniem było odwiedzić dzieci biorące udział w tym projekcie i to marzenie właśnie się spełniło, opowiadali o swojej podróży do Maroko.

Podróż do Maroko była konsekwencją projektu Brave Kids, w ramach którego dzieci z całego świata odwiedzały Polskę, w tym między innymi Wałbrzych. Na miejscu uczestnicy wyprawy spotkali się z z dziećmi i ich opiekunami, którzy byli w Wałbrzychu podczas projektu Brave Kids. Będąc w Maroko nasi podróżnicy poznawali zabytki, atrakcje turystyczne, kulturę, zwyczaje, tradycje, otoczenie, kuchnię i przede wszystkim ludzi zamieszkujących ten kraj, o czym opowiadali podczas wczorajszego spotkania w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Przybyli na spotkanie goście zostali powitani w tradycyjny, marokański sposób: mlekiem i daktylami a po zakończeniu prezentacji otrzymali drobne upominki pochodzące z Maroka i innych egzotycznych krajów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group