Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5221
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: O przyszłości uzdrowiska

Piątek, 17 grudnia 2021, 12:48
Aktualizacja: 14:49
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: O przyszłości uzdrowiska
Fot. UMWD
Przyjęty nowy budżet dla województwa dolnośląskiego będzie z wielu względów wyjątkowy. Rekordowe kwoty zostaną przekazane na ochronę zdrowia w regionie, ale także na dofinansowanie należących do samorządu województwa uzdrowisk. Nowym inwestycjom w Uzdrowisku Szczawno – Jedlina S.A poświęcone było dzisiejsze spotkanie, w którym uczestniczył wicemarszałek Grzegorz Macko.


W nadchodzącym roku właściciel uzdrowiska, którym jest samorząd województwa, zamierza dokapitalizować spółki prowadzące działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego łączną kwotą blisko 10 milionów złotych.

Spółka Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. pozyskane z dokapitalizowania środki zamierza przeznaczyć na kolejny etap prac przy odbudowie ZPL oraz na kompleksową modernizację Sanatorium Uzdrowiskowego "Pionier" w Szczawnie-Zdroju poprzez dostosowanie do obowiązujących wymogów i przepisów. Planowanym efektem przeprowadzonej modernizacji będzie poprawa estetyki obiektu, zmniejszenie zużycia energii oraz zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego.


Warto pamiętać, że Uzdrowisko Szczawno-Jedlina łączy dwa miasta o kilkusetletniej tradycji uzdrowiskowej: Szczawno-Zdrój i Jedlinę-Zdrój. To w tych miejscowościach biją źródła leczniczych wód charakteryzujących się unikalnymi walorami smakowymi i niepowtarzalnym składem mineralnym. Uzdrowisko charakteryzuje podgórski klimat, źródła leczniczych wód mineralnych oraz imponujący Dom Zdrojowy – jeden z najpiękniejszych obiektów sanatoryjnych w Polsce.

- Jako Zarząd Województwa dostrzegamy ogromne potrzeby finansowe dolnośląskich uzdrowisk, w tym uzdrowisk takich jak Szczawno-Jedlina. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać wielomilionowe dofinansowanie na odbudowę Zakładu Przyrodoleczniczego i modernizację obiektu ”Pionier” w Szczawnie-Zdroju. Inwestycje są kluczowe dla dalszego funkcjonowania uzdrowiska. Dlatego zdecydowaliśmy się wygospodarować środki na ich realizację– mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.
- Bardzo się cieszymy z otrzymanej dotacji od Samorządu Województwa. Jest to dla nas bardzo ważny prezent pod choinkę. Szczególnie pieniądze przeznaczone na odbudowę kluczowego dla funkcjonowania Uzdrowiska Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawie Zdroju są dla nas sygnałem, że właściciel widzi, jak dużą szansą i koniecznością jest dla nas ta inwestycja – dodaje Prezes spółki Szczawno-Jedlina Ireneusz Grzybowski.

Jednocześnie w uzdrowisku w Jedlinie-Zdrój trwają prace przy rewitalizacji obiektu „Teresa II”, które pochodzą z ubiegłorocznej dotacji.

| - Wszystkim nam zależy na tym, aby uzdrowisko jak najlepiej funkcjonowało, żeby jak najlepiej się prezentowało i aby Zakład Przyrodoleczniczy został jak najszybciej odbudowany. Dla całego Zarządu Województwa składam wielkie podziękowania za to, że widzi problemy naszej gminy i innych gmin uzdrowiskowych. Bez Zakładu Przyrodoleczniczego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania uzdrowiska – podsumowuje Marek Fedoruk, Burmistrz Szczawna-Zdroju

Twoja reakcja na artykuł?

65
78%
Cieszy
7
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
5%
Złości
6
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group