Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5332
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O sprawach seniorów

Piątek, 21 października 2022, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: O sprawach seniorów
Fot. Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
Wczoraj odbyło się uroczyste rozpoczęcie II Dolnośląskiego Forum Rad Senioralnych.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląską Społeczną Radą Senioralną już po raz drugi zorganizował Dolnośląskie Forum Rad Senioralnych. Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń Rad Seniorów z Dolnego Śląska w zakresie prowadzonych działań na rzecz osób starszych, wymiana dobrych praktyk, integracja dolnośląskich Rad Seniorów, czy szerokorozumiane uświadamianie potrzeb partycypacji osób starszych w życiu obywatelskim, określenie potrzeb Rad Seniorów w zakresie wsparcia działalności w środowisku lokalnym, a także podsumowanie realizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląską Społeczną Radą Senioralną czterech subregionalnych Forów Rad Senioralnych.

- Dolnośląskie Forum Rad Senioralnych to wydarzenie, które jest realizowane na wniosek środowiska senioralnego na Dolnym Śląsku. Jako Samorząd Województwa Dolnośląskiego realizujemy liczne projekty, które są skierowane do tej grupy społecznej, takie jak: usługi asystenta, Dzienne Domy Opieki Medycznej czy działania integrujące, jak na przykład warsztaty muzyczne Międzypokoleniowej Orkiestry Jazzowej – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas wystąpień w ramach Forum został poruszony aspekt innowacji w zarządzaniu politykami społecznymi oraz przedsiębiorczości seniorów. W drugiej sesji Forum odbył się panel dyskusyjny nt. „Innowacje społeczne i przedsiębiorczość 60+ jako kluczowe czynniki rozwoju Dolnego Śląska”.

W II Dolnośląskim Forum Rad Senioralnych wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, przedstawiciele dolnośląskich samorządów a także przedstawiciele Gminnych i Powiatowych Rad Seniorów z Dolnego Śląska, przedstawiciele dolnośląskich publicznych uczelni wyższych oraz lokalni liderzy.

Program obejmował:

- wystąpienie Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Marcina Krzyżanowskiego
- wystąpienie Przewodniczącej Dolnośląskiej Społecznej Rady Senioralnej dr Bogdy Bartosz.

W programie znajdowały się również prezentacje merytoryczne dotyczące aktywności rad senioralnych oraz panel dyskusyjny - Innowacje społeczne i przedsiębiorczość 60+ jako kluczowe czynniki rozwoju Dolnego Śląska.

- Uczestniczyłem w II Dolnośląskim Forum Rad Senioralnych w Wałbrzychu. Na sali można było spotkać wiele osób, dla których mała Ojczyzna wiele znaczy i aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej. Dziękuję seniorom z Wałbrzycha i całego Dolnego Śląska za waszą nieocenioną i bezcenną aktywność. Jako samorząd województwa będziemy wspierali aktywność seniorów - ocenia Forum wicemarszałek Grzegorz Macko.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group