Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O sprawach Sybiraków

Sobota, 26 marca 2022, 6:48
Aktualizacja: 9:01
Autor: Wacław Kwieciński
Wałbrzych: O sprawach Sybiraków
Fot. Wacław Kwieciński
25 marca w siedzibie wałbrzyskiego Koła i Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu odbyło się kwartalne zebranie członków Zarządu Oddziału.

Zebranie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Sybiraków. Następnie Prezes Oddziału Adam Mitelsztet, prowadzący zebranie, przedstawił sprawozdanie z listopadowych wyborów do władz Zarządu Oddziału. Omówiono kwestie finansowe Oddziału, jak również sprawy dotyczące poszczególnych Kół. Większość głosowań była jednomyślna, z wyjątkiem głosowania nad wykreśleniem z Kół osób, które od wielu lat, mimo upomnień, nie regulują składek członkowskich. Odnośnie składek wyrażono wolę na podniesienie od przyszłego roku wysokości składki rocznej do 60 zł dla członka i 36 zł dla członka podopiecznego.
Poinformowano o planowanych uroczystościach sybirackich. W Wałbrzychu dla zaproszonych gości odbędzie się Gala Zasłużonych dla Miasta Wałbrzycha, na której taki tytuł zostanie wręczony dla wałbrzyskiego Oddziału. Również w Ziębicach, 13 kwietnia w 82. rocznicę drugiej masowej wywózki, odbędą się uroczystości patriotyczne, na które zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group