Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4573
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: O zakupach energii

Czwartek, 13 października 2022, 11:37
Aktualizacja: 13:58
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: O zakupach energii
Fot. WSSE "Invest Park"
We wtorek w siedzibie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki odbył się lunch z grupą zakupową prądu i gazu pn. „Aktualne trendy i wyzwania przedsiębiorców w zakupie energii”. W spotkaniu udział wzięło ponad 60 przedsiębiorców.

Podczas wydarzenia poruszone zostały tematy rozwiązań, które mogą prowadzić do złagodzenia skutków drastycznych wzrostów kosztów zakupu energii elektrycznej i paliwa gazowego. Omawiano następuje pytania:

Jaki jest wpływ cen energii i polityki klimatycznej UE na konkurencyjność polskich producentów?

Jak firmy mogą przejść na zieloną energię, czyli o możliwościach rynku energii, modelach zakupowych i rodzajach umów cPPA?

Co wpływa na przechodzenie firm na zieloną energię, czyli kryteria ESG, regulacje UE i możliwości finansowania inwestycji w OZE?

Jakie są zmiany na rynku energii elektrycznej, czyli bieżące interwencje Komisji Europejskiej w obliczu kryzysu? energetycznego

Eksperci spotkania z Fundacji RE Source Poland Hub, WiseEuropa oraz spółki INNPACT chętnie dzielili się z uczestnikami ekspercką wiedzą i długoletnim doświadczeniem w dziedzinie energetyki, wskazując kierunki i nowe możliwości rynku energii w obecnej sytuacji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group