Środa, 17 czerwca
17°C Jelenia Góra

O Złotą Spinkę

Audio

Czytaj na głos

Autor: PAW 1 min czytania

Na Alei Podwale przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu w dniu 14 sierpnia br. zorganizowano XXVI Kolarskie Kryterium Uliczne o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Kolarze rywalizowali już od godz. 14:30 w jedenastu kategoriach wiekowych. Wyścig juniorek młodszych wygrała Karolina Chojnacka.

To był zarazem Memoriał Janusza Wilczewskiego, wieloletniego działacza LKKS Górnik Wałbrzych i twórcy sekcji kolarstwa kobiet w Wałbrzychu. Start w kategorii Amator - Kobiety Open oraz Mężczyźni - nastąpił po godz. 19:00. Złotą Spinkę wygrał zdecydowanie najlepszy wśród amatorów Łukasz Kofin z Krakowa, który zdobył najwięcej punktów na kryterium startując w kategorii wiekowej 40-49 lat. Podczas wydarzenia odbył się miejski piknik rodzinny. Atrakcje – szczególnie dla dzieci – przygotowały m.in. Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Multimedialna Filia Biblioteki pod Atlantami z Podzamcza. Akcję promocyjną prowadziły przedstawicielki Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Uruchomiony był również Punkt Szczepień przeciwko COVID 19.

Współorganizatorem imprezy był OSK SM Podzamcze.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka