Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obchody Święta Policji w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 lipca 2017, 10:52
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyła się oficjalna uroczystość obchodów 98. rocznicy powołania Polskiej Policji.

18 lipca 2017 roku w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczystość obchodów 98. rocznicy powołania w naszym kraju formacji, jaką jest Policja z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, między innymi: Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Wiceprezydent Miasta Wałbrzych Zygmunt Nowaczyk, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Jacek Cichura, Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, Kapelan wałbrzyskiej Policji Jacek Biernacki, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele Sądu i Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście i rodziny.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu i wprowadzenia sztandaru.

Przybyłych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz, który w swojej wypowiedzi dobrze ocenił służbę podległych mu funkcjonariuszy i podziękował im, a także innym pracownikom za codzienną ciężką pracę. Zapewnił, że wałbrzyska Policja dokłada wszelkich starań, by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Również podziękowania skierował do rodzin policjantów i pracowników Policji, za cierpliwość i zrozumienie uciążliwości dnia codziennego, wynikających ze służby czy pracy ich bliskich w Policji.

Następnie odczytano Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka o nadaniu odznak "Zasłużony Policjant", które to otrzymali: srebrną - mł. insp. Zbigniew Oryl, brązową nadkom. Rafał Siczek i asp. szt. Dariusz Kelner. Odznaki wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński w asyście Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Macieja Januszkiewicza.

W dalszej części uroczystości Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z okazji Święta Policji Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz złożył wyrazy szczerego uznania oraz serdeczne podziękowania za szczególnie wyróżniające się długoletnie, sumienne i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków pracownikom cywilnym tj. Joannie Czyżewskiej oraz Włodzimierzowi Kamińskiemu, wyróżnionych również przez Przewodniczącego ZW ZZPP Ryszarda Wołoszczaka. Bez ich odpowiedzialnej i ważnej pracy nie można wyobrazić sobie działania współczesnej policji. W asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego wręczył im listy gratulacyjne oraz upominki. Ponadto mł. insp. Maciej Januszkiewicz podziękował siedmiu innym pracownikom cywilnym wręczając im listy gratulacyjne.

Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie przez Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego Piotra Malona oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wałbrzychu Marka Gonerę Medalami 25-Lecia Związków Zawodowych mł. insp. Macieja Januszkiewicza, nadkom. Rafała Siczka, nadkom. Magdaleny Korościk, podkom. Pawła Strzępka, asp. szt. Radosława Bogdana, asp. szt. Artura Bożka i Elżbiety Popławskiej.

Po wręczeniu medali na wniosek Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów, Zarząd Główny przyznał srebrne odznaki honorowe Andrzejowi Marcowi oraz Władysławowi Skowrońskiemu, wręczone przez Piotra Malona i Przewodniczącego Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów Mieczysława Walczyka.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród przez generała Tomasza Trawińskiego w asyście mł. insp. Macieja Januszkiewicza dla wyróżniających się uczniów kształcących się w IV Liceum Ogólnokształcącym w klasie o profilu policyjnym.

Komendant Wojewódzki we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński w swojej przemowie podziękował wałbrzyskim policjantom za zaangażowanie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i całego powiatu. Następnie zabrał głos Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, wyrażając szczególne podziękowania za zaangażowaną i oddaną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Wicewojewoda Dolnośląski życzył wszelkiej pomyślności, satysfakcji i zadowolenia z pełnionej służby. Starosta powiatu wałbrzyskiego Jacek Cichura także złożył najszczersze podziękowania policjantom za wysiłek włożony w to, aby mieszkańcy naszego powiatu czuli się bezpiecznie. Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk w swojej przemowie nie krył zadowolenia z pracy wałbrzyskiej policji. Podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i trud włożony w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu złożył najszczersze życzenia w imieniu Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Do podziękowań dołączył Ksiądz Biskup Adam Bałabuch życząc wszystkim policjantom zawsze bezpiecznego powrotu do swoich najbliższych po każdej pełnionej służbie.

Uroczystość zakończono złożeniem meldunku oraz odprowadzeniem sztandaru.

Wśród 407 zatrudnionych w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu policjantów w tym roku awans otrzymało na wyższe stopnie służbowe 117 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym 4 oficerów, 41 aspirantów i 47 podoficerów oraz 25 szeregowych.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Paweł 19-07-2017 11:51
Kiedyś funkcjonariusz musiał być ogolony a teraz jakieś brudki itp co to jest? Może jeszcze niech policjanci geje noszą różowe wstążki do mundurów? Zawsze wojskowy czy policjant miał być na służbie ogolony czysty schludny.
~borek 19-07-2017 13:33
Naszczescie czasy komuny juz minęły
~Policjant 19-07-2017 14:48
Tak czasy komuny już mineły i dlatego do lamusa odeszły czasy kiedy policjant nie wyglądal jak łysy, potatułowanyi z wulgarnym językiem uciekinier z zakładu karnego lub wręcz bandyta, odstraszają obywatela swoją fizjoinomią,, pod wpływem filmów pozują na "twardzieli", a później taki jeden z drugim pozer próbuje realizować to co widział na filmie z paralizatorem w ręku, w toalecie wobec zatrzymanego.
~pepe 19-07-2017 15:00
A ja myślałem że to zdjęcie klasy mundurowej z Liceum,tyle dziewczyn i młodzieńców.
~Pimpus 19-07-2017 18:53
A czy juz przeprosili kobiete, ktora pobili na Nowym Swiecie?
~PIMPUSCYMBALUS 19-07-2017 21:25
Ta "pobita" kobieta zostala kilka dbi temu ukarana przez Sad.
~FIREE 20-07-2017 0:33
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANOWIE...
~volter 20-07-2017 5:29
biją na komisariatach na śmierć , bezdomnych do lasu , podpalają przedsiębiorcy biura współdziałając z przestępcami wałbrzyscy policjanci to gangsterzy. Zamykać ich a nie gloryfikować
~... 20-07-2017 7:50
Volter wyjdź z domu, rozejrzyj się, pogadaj z kimś, idź na piwo. Bo widzę, że do tej pory całe życie spędziłeś przed telewizorem.
~gobi 20-07-2017 9:18
Darmozjady się bawią za naszą kasę? Kiedy skończycie regularne łapanki na kierowców z partyzanta ? Lenie i nic więcej . Każdy kierowca teraz jadąc gapi się po lusterkach czy czasem gdzieś hiena nie jedzie, bo o byle co zatrzymują. To dno i 5 m mułu . bezmózgi idą do tej formacji , bo tam myśli za nich kto inny a oni mają tylko rozkazy wykonać .
~Anatol 20-07-2017 9:36
Do Gobi-ile masz punktów karnych za łamanie prawa o ruchu drogowym?
~kaczorescu 20-07-2017 11:09
A jak tam w kosciole obowiązkowo wszystkie byli ?. ksiundz pochwalił ?
~... 20-07-2017 12:17
Ale w tym Wałbrzychu dużo nieszczęśliwych ludzi. Gobi nie wiem czy z Twojej kasy uzbierałoby się chociaż na jedną "łapankę" :) A jeśli dzięki nam spoglądasz często w lusterka, to dobrze, będzie bezpieczniej. Zjadłem jedno ciastko, ale to z mojego podatku, także nie martw się. Pozdrawiam
~... 20-07-2017 12:19
Ale w tym Wałbrzychu dużo nieszczęśliwych ludzi. Gobi nie wiem czy z Twojej kasy uzbierałoby się chociaż na jedną "łapankę" :) A jeśli dzięki nam spoglądasz często w lusterka, to dobrze, będzie bezpieczniej. Zjadłem jedno ciastko, ale to z mojego podatku, także nie martw się. Pozdrawiam
~... 20-07-2017 12:41
Ale w tym Wałbrzychu dużo nieszczęśliwych ludzi. Gobi nie wiem czy z Twojej kasy uzbierałoby się chociaż na jedną "łapankę" :) A jeśli dzięki nam spoglądasz często w lusterka, to dobrze, będzie bezpieczniej. Zjadłem jedno ciastko, ale to z mojego podatku, także nie martw się. Pozdrawiam
~Troll 20-07-2017 13:10
20-07-2017 07:50 | ~... klawisz remu biedakowi w nagrodę pozwolił ogapić się w sieci. wiec wybacz mu. ;)
~... 20-07-2017 13:41
Ma wybaczone :)
~żul 20-07-2017 22:44
A pierwszy komendant główny policji polskiej nie był gościem honorowym???
~Franek 21-07-2017 11:18
gdzie modlitewniki i różańce od Macierewicza i Błaszczaka, tudzież Deca.
~olo 21-07-2017 12:17
Popieraj swoją Policję bo mogą przyjść czasy że przestępcy będą ciebie po(d)pierali
~ 27-07-2017 13:54
nienawidzę policji nie ufam jej wole sluzbe Błaszczaka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group