Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4357
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obchody Święta Policji w Wałbrzychu

Środa, 19 lipca 2017, 10:52
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Wałbrzych: Obchody Święta Policji w Wałbrzychu
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyła się oficjalna uroczystość obchodów 98. rocznicy powołania Polskiej Policji.

18 lipca 2017 roku w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczystość obchodów 98. rocznicy powołania w naszym kraju formacji, jaką jest Policja z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, między innymi: Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Wiceprezydent Miasta Wałbrzych Zygmunt Nowaczyk, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Jacek Cichura, Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, Kapelan wałbrzyskiej Policji Jacek Biernacki, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele Sądu i Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście i rodziny.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu i wprowadzenia sztandaru.

Przybyłych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz, który w swojej wypowiedzi dobrze ocenił służbę podległych mu funkcjonariuszy i podziękował im, a także innym pracownikom za codzienną ciężką pracę. Zapewnił, że wałbrzyska Policja dokłada wszelkich starań, by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Również podziękowania skierował do rodzin policjantów i pracowników Policji, za cierpliwość i zrozumienie uciążliwości dnia codziennego, wynikających ze służby czy pracy ich bliskich w Policji.

Następnie odczytano Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka o nadaniu odznak "Zasłużony Policjant", które to otrzymali: srebrną - mł. insp. Zbigniew Oryl, brązową nadkom. Rafał Siczek i asp. szt. Dariusz Kelner. Odznaki wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński w asyście Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Macieja Januszkiewicza.

W dalszej części uroczystości Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z okazji Święta Policji Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz złożył wyrazy szczerego uznania oraz serdeczne podziękowania za szczególnie wyróżniające się długoletnie, sumienne i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków pracownikom cywilnym tj. Joannie Czyżewskiej oraz Włodzimierzowi Kamińskiemu, wyróżnionych również przez Przewodniczącego ZW ZZPP Ryszarda Wołoszczaka. Bez ich odpowiedzialnej i ważnej pracy nie można wyobrazić sobie działania współczesnej policji. W asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego wręczył im listy gratulacyjne oraz upominki. Ponadto mł. insp. Maciej Januszkiewicz podziękował siedmiu innym pracownikom cywilnym wręczając im listy gratulacyjne.

Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie przez Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego Piotra Malona oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wałbrzychu Marka Gonerę Medalami 25-Lecia Związków Zawodowych mł. insp. Macieja Januszkiewicza, nadkom. Rafała Siczka, nadkom. Magdaleny Korościk, podkom. Pawła Strzępka, asp. szt. Radosława Bogdana, asp. szt. Artura Bożka i Elżbiety Popławskiej.

Po wręczeniu medali na wniosek Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów, Zarząd Główny przyznał srebrne odznaki honorowe Andrzejowi Marcowi oraz Władysławowi Skowrońskiemu, wręczone przez Piotra Malona i Przewodniczącego Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów Mieczysława Walczyka.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród przez generała Tomasza Trawińskiego w asyście mł. insp. Macieja Januszkiewicza dla wyróżniających się uczniów kształcących się w IV Liceum Ogólnokształcącym w klasie o profilu policyjnym.

Komendant Wojewódzki we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński w swojej przemowie podziękował wałbrzyskim policjantom za zaangażowanie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i całego powiatu. Następnie zabrał głos Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, wyrażając szczególne podziękowania za zaangażowaną i oddaną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Wicewojewoda Dolnośląski życzył wszelkiej pomyślności, satysfakcji i zadowolenia z pełnionej służby. Starosta powiatu wałbrzyskiego Jacek Cichura także złożył najszczersze podziękowania policjantom za wysiłek włożony w to, aby mieszkańcy naszego powiatu czuli się bezpiecznie. Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk w swojej przemowie nie krył zadowolenia z pracy wałbrzyskiej policji. Podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i trud włożony w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu złożył najszczersze życzenia w imieniu Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Do podziękowań dołączył Ksiądz Biskup Adam Bałabuch życząc wszystkim policjantom zawsze bezpiecznego powrotu do swoich najbliższych po każdej pełnionej służbie.

Uroczystość zakończono złożeniem meldunku oraz odprowadzeniem sztandaru.

Wśród 407 zatrudnionych w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu policjantów w tym roku awans otrzymało na wyższe stopnie służbowe 117 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym 4 oficerów, 41 aspirantów i 47 podoficerów oraz 25 szeregowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group