Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obwodnica dopiero we wrześniu

Piątek, 22 lipca 2022, 10:34
Aktualizacja: 10:53
Autor: PAW
Wałbrzych: Obwodnica dopiero we wrześniu
Fot. Bartłomiej Nowak
Prezydent Roman Szełemej zapewniał do niedawna, że obwodnica, czyli Europejka, zostanie oddana do użytku w lipcu. Teraz prezydent poinformował podczas konferencji prasowej, że Europejką w pełnej rozciągłości pojedziemy dopiero we wrześniu...
- Jesteśmy w trakcie odbiorów poszczególnych etapów. Pozostał jeszcze odbiór wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego - informuje prezydent. - Mamy decyzję o pozwoleniu ruchu na odcinku pozamiejskim, czekamy na decyzję na odcinek do wiaduktu na węźle Reja oraz na pozwolenie na użytkowanie drogi od wiaduktu do Placu Grunwaldzkiego.

Co więc zatem stoi na przeszkodzie, żeby Europejkę oficjalnie oddać do użytku w lipcu czy też na początku sierpnia?

- Wspólne działania biura projektowego, wykonawcy i konserwatora zabytków doprowadziły do tego, że uzyskaliśmy możliwość wykonania innego zabezpieczenia Lisiej Sztolni i dzięki temu te prace na tym odcinku nie będą trwać do później jesieni, jak wcześniej zakładaliśmy, tylko zakończą się znacznie szybciej i będą też mniej kosztować nawet o 6 milionów złotych - informuje prezydent.

Nowy sposób zabezpieczenia Lisiej Sztolni ma umożliwiać jej udostępnienie dla ruchu eksploracyjnego i turystycznego w przyszłości. Według prezydenta to przesunięcie terminu oddania do użytku całej obwodnicy Wałbrzycha jest decyzją racjonalną i uzasadnioną. Inne rozwiązanie zabezpieczenia Lisiej Sztolni ma spowodować, że z początkiem września nawet ten newralgiczny odcinek też będzie przejezdny.

Twoja reakcja na artykuł?

55
22%
Cieszy
52
21%
Hahaha
3
1%
Nudzi
13
5%
Smuci
87
35%
Złości
37
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (91)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group