Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: Oczyszczą park

Czwartek, 20 maja 2021, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: JAZ
Wałbrzych/Świebodzice: Oczyszczą park
Fot. UM Świebodzice
Przed Bramą Lwów odbyło się spotkanie z mediami, dotyczące II edycji akcji społecznej SprzątnijMy Park Książański, która ma celu zgromadzenie jak największej liczby chętnych do pomocy w oczyszczeniu lasu, polan i potoków, ze wszystkich możliwych odpadów i dzikich wysypisk, które zalegają na terenie parku (część centralna i lubiechowska), w okolicach Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy.

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna akcja „SprzątnijMY Park Książański”. Ubiegłoroczne wydarzenie zakończyło się dużym sukcesem. Organizatorzy postanowili powrócić do tematu, który docelowo mogłoby stać się wydarzeniem cyklicznym.

Za całość odpowiada Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, który od pewnego czasu dba o to, by w naszej okolicy było jak najmniej śmieci. Zeszłoroczne porządki pozwoliły wywieźć z parku kontener śmieci. Organizatorom udało się wtedy zwrócić uwagę, na to jak dużo odpadów pozostawiamy po sobie w miejscach niedozwolonych, często też, tak jak w Parku Książańskim, w otoczeniu przyrody.

Zamek Książ swoim obrysem łączy Gminy Wałbrzych i Świebodzice. Zarówno prezydent Roman Szełmej jak i burmistrz Paweł Ozga są w tym przypadku zgodni i szukają możliwości współpracy przy dbaniu o czystość parku, który ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo ma dla obu miejscowości olbrzymie znaczenie.

- Dziękuję za kolejną już drugą akcję. To bardzo cenna inicjatywa. Cieszę się, że sprzyja nam w tym działaniu Wałbrzych. Wspólne działania spajają nas jako bliskich sąsiadów – mówił burmistrz Świebodzic Paweł Ozga.

W podobnym tonie wypowiadał się prezydent Roman Szełemej.

- To bardzo ważne wydarzenie. Wspólne działanie pozwoli nam się integrować. To równie ważne po czasach pandemii. To również zadanie, które ma charakter ekologiczny i mobilizuje ludzi do działania – tłumaczył prezydent.

Akcja zaplanowana została na najbliższy weekend. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na sobotę 22 maja do Parku Książańskiego. Początek sprzątania zaplanowano na godzinę 14:00.

Twoja reakcja na artykuł?

17
52%
Cieszy
11
33%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group