Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2155
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Od października zmiany w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko

Wtorek, 3 października 2017, 11:06
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Od października zmiany w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko
Fot. użyczone
Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko wkracza w jesień nie tylko z nowym repertuarem, ale ze świeżymi cyklami pokazów.

Zapraszamy na: „Międzypokoleniowe Projekcje Filmowe”, „Niedzielne Poranki Filmowe”, serię pokazów klasycznych polskich komedii sprzed lat „Soko.PL” oraz stały repertuar weekendowy, w którym lubiane przez publiczność tytuły („Kedi – sekretne życie kotów” czy „Moonlight”), sąsiadują z premierowymi pozycjami (jak „Safari” Ulricha Seidla).

„Międzypokoleniowe Projekcje Filmowe” to cykl pokazów mających łączyć ludzi w różnym wieku, w jego ramach zaprezentujemy w październiku: filipińskie „Dziecko apokalipsy”, reż. Mario Cornejo, portret instruktora surfingu, którego beztroskie życie zostaje zakłócone przyjazdem przyjaciela z dawnych lat; opowieść o romansie jednej z najważniejszych kanadyjskich malarek „Maudie”, reż. Aisling Walsh, dokumentalny esej o samotności „21 x Nowy Jork” Piotra Stasika, a także najnowszy film rosyjskiego mistrza współczesnego kina Siergieja Łóźnicy „Łagodna”.

Podczas cotygodniowych „Niedzielnych Poranków Filmowych” powrócą ulubieńcy dzieci: „Niedoparki”, „Kacper i Emma jadą w góry” i „Nazywam się cukinia”, ale ponadto zapraszamy na inaugurację wyjątkowej inicjatywy, w ramach której raz w miesiącu będziemy przypominać bajki i filmy dla dzieci sprzed lat. Na pierwszy ogień „Asterix i Wikingowie” z 2006 r., zabawna animacja z polskim dubbingiem o przygodach dzielnych Galów Asteriksa i Obeliksa oraz mieszkańców ich wioski.

Nowe otwarcie kina to także zwrot ku kultowym polskim filmom. Będziemy cyklicznie prezentować legendarne tytuły, na początek przyjrzymy się komediom, które przez lata budowały wrażliwość i poczucie humoru Polaków. W październiku pokażemy film „Rejs”
Marka Piwowskiego, a w listopadzie „Misia” Stanisława Barei. Prezentacji tytułów towarzyszyć będą merytoryczne omówienia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group