Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Oddali hołd Ince

Czwartek, 9 marca 2017, 12:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
REGION, Szczawno Zdrój: Oddali hołd Ince
Fot. użyczone
W szczawieńskim Teatrze Zdrojowym odbył się niezwykle wzruszający, przygotowany z wielkim rozmachem koncert na okoliczność Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bohaterką, której młodzi artyści oddali cześć była Danuta Siedzikówna ps. Inka. Dziewczyna, która stanęła przed wyborem.....zdradzić przyjaciół lub umrzeć, zachowując godność – wybrała to drugie.

Wśród wykonawców koncertu byli uczniowie szkół Wrocławia, Rybnika, Świdnicy, Głuszycy, Szczawna – Zdroju i Wałbrzycha, a gościnnie wystąpili też: Barbara Korzeniowska – Szymela, Piotr Luteńko i Grzegorz Kmiecik. Organizatorem imprezy było Wałbrzyskie Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, współorganizatorem zaś Powiat Wałbrzyski .

Nastrojowa, patriotyczna interpretacja piosenek, wierszy, utworów instrumentalnych, zachwyciła i rozczuliła publiczność, która po brzegi wypełniła widownię. Imprezie towarzyszyła ekspozycja prac znanego plastyka i rzeźbiarza, Henryka Janasa oraz początkującej malarki, Marzeny Zdun, zaś wrocławskie Stowarzyszenie Odra – Niemen przygotowało wystawę, poświęconą V Wileńskiej Brygadzie AK oraz Ince.
- To bardzo ważne, abyśmy dzisiaj pamiętali o ogromnej odwadze i poświęceniu tych ludzi, ludzi takich jak „Inka” - bohaterka dzisiejszego koncertu- którzy swoją odwagą i niezłomnością przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce. Ich postawa jest wzorem poświęcenia i miłości do ojczyzny, i naszym obowiązkiem jest dopilnować, aby nasze dzieci pamiętały o swojej historii i miały wpojone te wartości. Cieszę się, że mogliśmy pomóc Zrzeszeniu WiM w organizacji tego koncertu – podsumował starosta Jacek Cichura.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group