Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odkryj tajemnice rezydencji Hochbergów

Poniedziałek, 5 marca 2012, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: Peter
Wałbrzych: Odkryj tajemnice rezydencji Hochbergów
Fot. Peter
Czy ktoś jeszcze wierzy w duchy? Zapewne zdecydowana większość zapytanych o to osób odpowie, że nie. Bo przecież najzwyczajniej w świecie duchów nie ma – słyszymy najczęściej. Są jednak takie miejsca, gdzie zaczynamy szczerze wątpić w to, co sami głosimy.

By móc przekonać się o istnieniu duchów czy zjaw, warto wybrać się tam, gdzie historia jest niezwykle bogata, zaś wiele zagadek do dziś pozostaje nierozwiązanych. Odpowiednia pora i miejsce to podstawowy warunek do „spotkania”.

„Nocne zwiedzanie Zamku Książ” to idealna propozycja dla wszystkich osób spragnionych tajemnic, którymi owiana jest majestatyczna rezydencja rodu Hochbergów. Miłośnicy mocnych wrażeń również nie będą zawiedzeni.

Choć impreza odbywa się rzadko i wymaga wcześniejszej rezerwacji, to cieszy się niemałym powodzeniem. I nie ma wcale się czemu dziwić. „Nocne zwiedzanie Zamku Książ” umożliwia zwiedzenie niedostępnych na co dzień pomieszczeń, w tym IV i V piętra zamku, gdzie mieściły się pomieszczenia służby i kuchnia. Fanów tajemnic III Rzeszy z pewnością zainteresuje możliwość zobaczenia części prac budowlanych niewiadomego do dziś przeznaczenia, które odcisnęły trwałe piętno na wyglądzie i konstrukcji Książa. Na deser pozostają również zamkowe piwnice i ogrody na tarasach, które po zmroku nie są już takie przyjazne jak za dnia…

Warto na bieżąco śledzić stronę internetową Zamku Książ, by uzyskać informacje kiedy odbędą się kolejne edycje „Nocnego zwiedzania Zamku Książ”. Najmłodsi turyści również niedługo znajdą w zamku coś dla siebie. Od maja rusza cykl ciekawych wycieczek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group