Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odpowie na 50 zarzutów

Piątek, 21 sierpnia 2020, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2020, 8:21
Autor: red
Wałbrzych: Odpowie na 50 zarzutów
Fot. KMP Wałbrzych
50 zarzutów postawili policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 26–letniej mieszkance naszego miasta. Kobieta oferowała poprzez internetowy portal aukcyjny produkty, których nie posiadała.

26-latka dzięki przestępczemu procederowi w ostatnich miesiącach wyłudziła łącznie blisko 20 tysięcy złotych i oszukała kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski. Oferowała ona na jednym ze znanych portali aukcyjnych przedmioty, których nie posiadała. Kupujący wpłacali zaliczki za zakupy w kwocie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i czekali na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali. Drugą z metod, którą stosowała oszustka, było wysyłanie fikcyjnych potwierdzeń wykonania przelewów bankowych. W ten sposób część pokrzywdzonych dała się nabrać i dostarczyła zamówione towary przed otrzymaniem zapłaty.

Działania operacyjne wałbrzyskich policjantów pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanej i 18 sierpnia postawić kobiecie zarzuty. 26-latka odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część uzyskanych przez wałbrzyszankę w przestępczym procederze przedmiotów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
33%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group