Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4081
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Odszedł od nas Stanisław Jarosz

Czwartek, 20 marca 2014, 14:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: PAW
Z wielkim bólem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tym, że w dniu 18 marca w wieku 64 lat zmarł Stanisław Jarosz – jeden z najbardziej zasłużonych i oddanych działaczy Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej.

Stanisław Jarosz - wieloletni organizator imprez i zawodów w sportach samochodowych na Dolnym Śląsku, począwszy od KJS do GSMP i RSMP, w tym Rajdu Polski. Pełnił liczne odpowiedzialne funkcje we władzach Automobilklubu w Kłodzku. Przez lata sprawował funkcję wicedyrektora ds. sportowych podczas Zimowych Rajdów Dolnośląskich, rozgrywanych w ramach RSMP w latach 1989-2002 roku, jak również wicedyrektora Rajdu Polski organizowanego przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej w latach 2000-2004. Bardzo często w ramach RSMP i GSMP wyznaczany był przez GKSS do ZKS (ówczesna nazwa ZSS).

Jako wielki pasjonat, organizator i sędzia sportu samochodowego, posiadający bardzo dużą wiedzę w zakresie przepisów i regulaminów sportu samochodowego, łatwo zjednywał wokół siebie ludzi, a przede wszystkim młodzież - zaszczepiał im swoją pasję. Wychowawca kilku pokoleń sędziów sportu samochodowego na Dolnym Śląsku.

Był człowiekiem z charakterem i wielką charyzmą. W tym co robił był perfekcjonistą w każdym calu. Niedościgniony wzór uczciwości i pracowitości, życzliwy oddany, pomocny, koleżeński. Pomimo tego, że przez ostatnich kilka lat zmagał się z chorobą, która nie pozwalała mu na aktywność, to jednak sport samochodowy pozostawał mu bliski, nadal interesował się tym, co dzieje się w Automobilklubie – był naszym przyjacielem.

Dla wielu z nas był i pozostanie autorytetem i wzorem do naśladowania. Za swą działalność był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, m.in. Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Motorowego.

Ceremonia pogrzebowa Stanisława Jarosza odbędzie w dniu 21 marca 2014 roku o godzinie 14:30 na Cmentarzu Komunalnym w Bystrzycy Kłodzkiej.

Bogusław Piątek
Prezes ZO PZM Wrocław

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group