Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2522
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Witków: Oficjalne otwarcie świetlicy w Witkowie

Sobota, 29 grudnia 2012, 6:25
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:47
Autor: opr.red.
REGION, Witków: Oficjalne otwarcie świetlicy w Witkowie
Fot. użyczone
21 grudnia w Witkoiwe, w gminie Czarny Bór, gościł Paweł Czyszczoń – dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Jego wizyta związana była z oddaniem do użytku świetlicy po gruntowym remoncie i z nowym wyposażeniem.

W spotkaniu z podopiecznymi świetlicy uczestniczyli również Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - posłanka na Sejm RP, władze gminy oraz ks. Janusz Ospa - proboszcz Parafii w Witkowie. Dzieci przygotowały przedstawienie, a później zaproszeni gości przy głośnym dopingu wypróbowali zakupione urządzenia.

Inwestycję udało się sfinansować z dwojakich źródeł: część środków pochodzi z realizowanego na terenie gminy projektu Wyposażenie świetlic na terenie Gminy Czarny Bór" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Regionalnego na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich oraz ze środków przeznaczonych z budżetu państwa na standaryzację świetlic stającymi się jednocześnie placówkami wsparcia dziennego. Świetlice wiejskie to centra prowadzące działalność kulturalną, wychowawczą i edukacyjną na rzecz społeczności lokalnej.

Gmina Czarny Bór podjęła trud standaryzacji tych placówek i jako nieliczna na Dolnym Śląsku podpisała umowę z Wojewodą na dofinansowanie realizacji zadania własnego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na kwotę 103 tys zł. Środki te zostały przekazane na remonty oraz doposażenie świetlic wiejskich działających na terenie gminy.

Doposażenie świetlic oraz przeprowadzenie niezbędnych remontów ma na celu stworzenie dzieciom i młodzieży z terenu gminy Czarny Bór optymalnych warunków do nauki i rozrywki. Świetlice pełnią niezwykle istotną rolę w lokalnych społecznościach. Są one miejscami gdzie dzieci i młodzież mogą spędzać wolny czas, ale ich funkcjonowanie sprzyja także integracji międzypokoleniowej. Dlatego tak ważne jest wykreowanie możliwie najdogodniejszych warunków, które ułatwią podopiecznym świetlic dostęp do pomocy naukowych i nowoczesnego sprzętu informatycznego i elektronicznego. Bez wątpienia korzystanie ze sprzętu będzie dla nich ogromną frajdą, co można było zaobserwować podczas oficjalnego otwarcia placówki.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group