Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Ogólnopolski Rajd Rowerowy odbędzie się w Boguszowie–Gorcach

Wtorek, 7 maja 2019, 6:30
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Ogólnopolski Rajd Rowerowy odbędzie się w Boguszowie–Gorcach
Fot. organizatorzy
W sobotę 11 maja odbędzie się w Boguszowie – Gorcach: "V Ogólnopolski Rajd Rowerowy" dla fanów kolarstwa szosowego. Współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

W maju kontynuujemy „wysokogórskie” zmagania i zapraszamy do Boguszowa - Gorc. Bez wątpienia jest to jedna z najpiękniejszych tras, a przy tym baaardzo wymagająca. Spotykamy się w Boguszowie-Gorcach, na Rynku przed Ratuszem, które szczycą się mianem najwyżej położonych w Polsce. Nie zabraknie bajecznych krajobrazów, a pojedziecie m.in. w sieci okolicznych dróg, nowiutkich asfaltów, położonych ledwie w 2018 r.

Uroku zabawie doda też fakt, że niektóre odcinki będą wąziutkie i ciaśniutkie – w sam raz na mocno rozciągnięty sznureczek zapalczywie pedałujących pod górkę harcowników. Jednocześnie jednak przestrzegamy przed popuszczaniem fantazji na zjazdach – raz, że jedziemy w ruchu otwartym i z naprzeciwka zawsze może wyłonić się samochód czy inny pojazd, a dwa, że rozwijanie wysokich prędkości na nieznanych drogach jest bardzo ryzykownym pomysłem. Wiara we własne umiejętności zjazdowe oczywiście jest potrzebna, ale szanse na „odrobienie cennych sekund” tak naprawdę są iluzoryczne i błahe w porównaniu z czasem zyskanym lub straconym na podjazdach.

Jeśli wersja 119 km/1.700 m przewyższenia wyda się komuś zbyt poważnym wyzwaniem, będzie można skorzystać z wersji skróconej do 86 km i pozbawionej największych trudności.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wydarzenia:

09.00 Otwarcie Biura Rajdu, rejestracja

10.45 Odprawa organizacyjno-techniczna dla Uczestników i Służb Technicznych

11.00 Start Honorowy

14.00 Przewidywany finisz pierwszych Uczestników

16.00 Dekoracja Zwycięzców i wręczenie nagród

17.00 Zakończenie Rajdu

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group