Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Opady śniegu sparaliżowały miasto

Poniedziałek, 29 listopada 2010, 13:19
Aktualizacja: 18:14
Autor: PAW
Wałbrzych: Opady śniegu sparaliżowały miasto
Fot. Iwona Ziółkowska
Obfite opady śniegu spowodowały, że w Wałbrzychu bardzo trudnym zadaniem stało się przemieszczanie z jednego punktu do drugiego. Zakorkowane ulice, kłopot z zaparkowaniem samochodu, to główne problemy mieszkańców.

Pierwszy śnieg, który spadł w Wałbrzychu w sobotę, nie był jeszcze wielkim problemem, bowiem z niezbyt grubą warstwą białego puchu drogowcy poradzili sobie dość szybko. Jednak wczorajsze opady oraz śnieg niemal bezustannie dziś padający powodują, że miasto jest zakorkowane.
- Ciężko coś dobrego powiedzieć o drogowcach. Jak zwykle mamy ten sam problem, który powtarza się od lat. Korek w mieście, brakuje miejsc do parkowania – mówi pan Józef, taksówkarz z Wałbrzycha.

Jak podają meteorolodzy, dziś przez cały dzień w naszym regionie należy się spodziewać obfitych opadów śniegu. Zgodnie z przewidywaniami, ma napadać 20-40 cm śniegu. To nie jest dobra wiadomość szczególnie dla kierowców oraz osób często korzystających z komunikacji miejskiej, bowiem niemal pewne jest, że podróż przez miasto znacznie się wydłuży, a autobusy nie będą kursować zgodnie z planem.
- Ważne, żeby dojechać do wyznaczonego celu. Zima w naszym regionie ma taki urok i nic na to nie poradzimy – mówi Michał Jonczy.

Po wałbrzyskich drogach bez przerwy jeździ pięć pługopiaskarek, które starają się odśnieżać drogi, by można było po nich w miarę bezpiecznie, podróżować. Śnieg jednak pada na tyle intensywnie, że praktycznie już po kilkudziesięciu minutach od odśnieżenia dróg, nawierzchnie są powtórnie zasypane. Dotyczy to zwłaszcza dróg rzadziej użytkowanych. W samym mieści największy korek zrobił się na ulicy Wrocławskiej. Tam sznur samochodów porusza się bardzo wolno. Korek jest też w okolicach ulicy Solickiej w Szczawnie-Zdroju (trwają tam roboty drogowe). Przed południem zablokowana została droga na Poniatowie, bowiem ciężarówka zablokowała jezdnię. Przed południem też droga krajowa K35 na odcinku Świebodzice - Wałbrzych została zablokowana. Zajęte były dwa pasy ruchu w kierunku Wałbrzycha, zablokowane przez TIR-y, które nie były w stanie podjechać pod górę.

Więcej pracy mają dziś też funkcjonariusze policji. W czasie obfitych opadów śniegu odnotowują oni znacznie większą liczbę kolizji drogowych. Nie wszyscy kierowcy pamiętają bowiem o zachowaniu szczególnej ostrożności w trudnych zimowych warunkach drogowych.

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group