Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Operetka wiedeńska w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Środa, 4 stycznia 2012, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na wyjątkowy Koncert Karnawałowy Operetki Wiedeńskiej, który odbędzie się w Teatrze Zdrojowym, 13 stycznia (piątek) o godz. 19:00.

Będzie to istna uczta dla melomana, wypełniona przebojami z operetek „Baron cygański”, „Wiedeńska krew” i „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa, „Księżniczka czardasza” i „Hrabina Marica” Emmericha Kalmana, „Wesoła wdówka”, „Cygańska miłość” Franciszka Lehara, „Wiktoria i jej huzar” Paula Abrahama i in.

Utwory wykonają znakomici śpiewacy-soliści, występujący w USA, Australii i całej Europie: Dorota Ujda- Jankiewicz (sopran) i Andrzej Jankiewicz (tenor). Będzie im akompaniować wybitna rosyjska pianistka – Natalia Nesterowa. Podczas koncertu wystąpi również Marta Kulikowska de Nałęcz – solistka baletowa, brawurowo prezentująca pełne temperamentu tańce m.in. kankana, polkę „Tricz- Tracz”, czardasza, tango.

Widowisko, odbywające się w scenerii wiedeńskich sal i ogrodów, wypełni nie tylko piękna muzyka, ale także barwne, stylowe kostiumy. To wszystko, mamy nadzieję, przeniesie publiczność w zaczarowany świat Operetki Wiedeńskiej.

Bilety: 20,00 zł są do nabycia w biurze Teatru Zdrojowego oraz restauracji „Bohema”.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group