Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4920
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Opustoszały Rynek w niedzielne południe

Niedziela, 3 lipca 2011, 19:03
Aktualizacja: 19:39
Autor: PAW
Wałbrzych: Opustoszały Rynek w niedzielne południe
Fot. PAW
Niedzielna wizyta w wałbrzyskim Rynku mocno nas zdziwiła. Wprawdzie pogoda nie dopisuje, ale to i tak dość zaskakujące, że Rynek świecił dziś pustkami.

W drodze do Rynku napotkaliśmy jedną zorganizowaną grupę turystów. Była to grupa emerytów z Niemiec, którzy po krótkim spacerze po Rynku, wrócili do autobusu i opuścili parking przy ulicy Rycerskiej.

W samym Rynku też świeciło pustkami. Miejsce to nieco ożywiło się dziś jedynie raz. Było to zaraz po mszy świętej, kiedy uczestnicy mszy schowani pod parasolami szybkimi krokami zmierzali w kierunku swych domów. Ktoś mógłby powiedzieć, że nic dziwnego w tym nie widzi, że przy kiepskiej pogodzie Rynek jest pusty. Ale nie do końca tak jest, bowiem sprawdziliśmy również frekwencję w klubach i restauracjach, które są czynne w Rynku i w jego najbliższej okolicy. I tu również na nadmiar klientów właściciele tych punktów usługowych narzekać nie mogli.
- Dzisiaj było u nas może 6-8 osób. Najczęściej zamawiali kawę, jakieś piwo, ale rewelacji nie ma – mówi pani Krystyna, która sprzedaje w jednym z takich miejsc.

Spotkany przez nas Krzysztof Trelewicz mówi, że w Rynku nie ma takiego miejsca, by spędzić miło czas.
- Większość fajnych knajp już dawno zamknęli – mówi pan Krzysztof. – Centrum życia miejskiego przeniosło się do Galerii Victoria (śmiech).

I faktycznie. Sprawdziliśmy osobiście. Na parkingu przy Galerii Victoria stały setki samochodów. Spora grupa wałbrzyszan postanowiła spędzić tę deszczową niedzielę na zakupach w galerii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group