Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5845
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Orange zwiększa zasięg

Środa, 29 maja 2024, 7:45
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Orange zwiększa zasięg
Fot. red
Większy zasięg superszybkiego 5G dla klientów Orange w województwie dolnośląskim, w tym i w Wałbrzychu.

Najnowocześniejsza technologia mobilna 5G, umożliwiająca korzystanie z internetu w smartfonie z prędkością nawet ponad 1 Gb/s, jest od stycznia dostępna dla klientów sieci Orange. W województwie dolnośląskim w ostatnim czasie superszybkie 5G uruchomiono na kolejnych stacjach bazowych, m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu i Mirkowie. W sumie w całym województwie działa ich już 114.

W województwie dolnośląskim z superszybkiego 5G od Orange można korzystać nie tylko we Wrocławiu, ale też w Wałbrzychu, Wilczycach, Mirkowie i Szklarskiej Porębie. W ostatnich dwóch miesiącach Orange uruchomił tę technologię na kolejnych trzynastu stacjach bazowych we Wrocławiu, czterech w Wałbrzychu. Zasięg pojawił się także w Mirkowie.

Ultraszybkie przesyłanie danych, niskie opóźnienia, ogromna pojemność sieci i innowacyjne rozwiązania biznesowe - to możliwości jakie daje sieć 5G. Dla użytkowników oznacza pełną swobodę i mobilność, najwyższa jakość grafiki podczas korzystania z gier, czy streamingu wideo, oglądanie filmów lub transmisji na żywo w jakości 4K, czy granie w gry, które znajdują się w chmurze, bez konieczności ich pobierania. Dzięki niezawodnej obsłudze ogromnej liczby urządzeń umożliwia także upowszechnianie rozwiązań Internetu Rzeczy, inteligentnych miast z systemami zarządzania oświetleniem, wodą, ruchem w mieście, czy zaawansowanych rozwiązań przemysłowych.

Z superszybkiej technologii 5G mogą korzystać klienci Orange mieszkający w największych miastach jak i tych średniej wielkości i mniejszych - łącznie w ponad 200 w całym kraju. Operator uruchomił takie usługi już na ponad 1700 stacjach bazowych.

Do końca roku Orange planuje udostępnić superszybkie 5G na blisko 3000 stacjach bazowych, w ponad 350 miastach i miejscowościach w całej Polsce. Jednocześnie operator rozwija dostępność 5G w technologii DSS czyli na paśmie współdzielonym z technologią 4G/LTE, oferującej mobilny internet o prędkości kilkuset Mb/s. Łącznie 5G od Orange w obydwu tych technologiach dostępne jest w 824 miastach i ponad 36 tys. miejscowościach w całym kraju.

Aby skorzystać z superszybkiego mobilnego internetu 5G, wystarczy - będąc w zasięgu tej technologii - mieć smartfon lub router obsługujący technologię 5G, kartę SIM 4G LTE lub eSIM i aktywny plan mobilny z dostępem do 5G. Orange ma w swojej ofercie bogaty wybór urządzeń 5G, z każdej półki cenowej. Plan mobilny z dostępem do 5G wraz ze smartfonem 5G można w Orange obecnie kupić już od 59 zł/mies.

Szczegółowa mapa zasięgu, a także wszelkie informacje na temat 5G jakości Orange znajdują się na stronie www.orange.pl/tujest

Twoja reakcja na artykuł?

4
27%
Cieszy
1
7%
Hahaha
3
20%
Nudzi
1
7%
Smuci
5
33%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group