Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 1855
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Orszak Trzech Króli już jutro w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 9:00
Aktualizacja: Wtorek, 6 stycznia 2015, 7:43
Autor: red
Fot. użyczone
Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić wszystkich wałbrzyszan na Orszak Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia 2015 roku o godz. 12.00 spod kościoła pod wezwaniem Aniołów Stróżów przy ul. St. Moniuszki w Wałbrzychu.

Orszak ten jest organizowany przez organizacje, stowarzyszenia i grupy katolickie oraz organizacje pozarządowe, a jego celem jest nawiązanie do wydarzeń sprzed 2000 lat, kiedy to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby pokłonić się Świętej Rodzinie i ich nowonarodzonemu Dzieciątku.

Chcielibyśmy, aby te wspaniałe, uliczne jasełka były czasem radości i zabawy, abyśmy ten czas spędzili razem z naszymi dziećmi, pokazując im, że wspólne, uliczne kolędowanie to nie tylko staropolski zwyczaj, ale też święto naszych rodzin. Chcemy promować wartość rodziny i małżeństwa, pokazywać, że w życiu ważna jest miłość i przywiązanie do tradycji.

Wyjdźmy wspólnie na ulice naszego miasta przebrani w stroje z epoki i podążajmy za konnym Orszakiem Królewskim z radosnym śpiewem kolęd. Zachwyćmy się Szopkami Bożonarodzeniowymi zbudowanymi przez nasze dzieci i inscenizacją muzyczno-taneczną przygotowaną przez gimnazjalistów. Spotkajmy też Heroda i Herodiadę w otoczeniu swoich żołnierzy.

Zakończenie Orszaku nastąpi na Placu Teatralnym, gdzie zostaną wręczone nagrody twórcom szopek w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Odbędzie się też krótka prezentacja kolęd w wykonaniu dzieci.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Krzyś 5-01-2015 8:43
Czy na koniu pojedzie król Szełemej Wielki?
~rubens 5-01-2015 10:44
Będzie robił za Heroda Krzysiu.
~rś 5-01-2015 10:56
Na czele pochodu, marszu- winna kroczyć w towarzystwie pisowskiej ....... Zalewskiej- pani poseł Mrzygłocka.
~Japado 5-01-2015 11:06
Co ciekawe Biblia nic nie mówi o trzech królach, ani nie podaje imion mędrców.
~ 5-01-2015 11:34
Jako osła zatrudnimy rubensa.Ta pała sie do tego nadaje.
~ii 5-01-2015 12:21
i obowiazkowo mlodziez szkolna.
~nosferatu 5-01-2015 13:29
Rubens vel księgowy jako osioł. Dobre, rzeczywiście nadaje się do tego, jak nikt inny.
~ 5-01-2015 14:58
A czemu ten orszak nie idzie z Podzamcza na Piaskową tylko wkółko w tym zapyziałym śródmieściu?
~jaro58 5-01-2015 17:15
Ile to będzie kosztowało miasto? Wchodzenie "klechą" w ciemne miejsce? Biblia nic nie mówi o królach.
~aga 5-01-2015 17:48
Biedny ten nasz Wałbrzych,nie dość że zarabiamy mało,to mieszkają nim ludzie ,którzy w tak negatywny sposób komentują artykuł zachęcający do udziału w Orszaku.Brałam udział we wcześniejszych Orszakach i polecam wszystkim " normalnym mieszkańcom naszego miasta"
~m 5-01-2015 18:52
Dobre dla ciemnogrodu i moherów.
~ela 5-01-2015 19:22
zgadzam się niektórym nie podoba się dosłownie wszystko i znajdują przyjemność w opluwaniu wszystkiego masakra
~benkem 5-01-2015 19:41
~Japado- to nie byli królowie ,ani też mędrcy, tylko zwyczajni podlizywacze i cwaniaczki..Jeden bał się tam udać ,aby go nie posądzić w przyszłości o pedofilię, więc namówił resztę - tak na wszelki wypadek, by się obronić w przyszłości przed zarzutami. ;-)
~do_Japado-eksperta Biblii 5-01-2015 21:55
"Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na..."(Ewangelia wg. św.Mateusza 2,1-12)
~meksyk 5-01-2015 22:02
"aga". Wzięłaś udział? To świetnie. Zastanawiające jest to, że Kościół potępia takiego Harry Pottera, a mit o trzech kolesiach propaguje w najlepsze.
~rubens 5-01-2015 22:08
Nosferatu, Lucha i Jurand będą zaś robiły w orszaku za diabłów rogatych z czerwonymi ślepiami, jęzorami i duszami bo tak są postrzegane przez normalnych ludzi komuchy.
~rubens 6-01-2015 9:25
Benkem, Meksyk; jakoś nikt z was i w ogóle nigdy nie opluwa muzułman albo żydów. Strach bierze bo mogą oddać z nawiązką? Jacy wy jesteście w rzeczywistości tchórzliwi i zakłamani. Jeszcze moment i chrześcijanie z UE zaczną walić po mordach jak za czasów wypraw krzyżowych z uwagi na rosnącą agresję muzułmanów, wtedy będziecie smarować zapewne na tych co są przez nich lani, bo tak wam powiedzą w TV że to jest cool.Ciekawostka; Komorowski obchodzi rok w rok w Belwederze bardzo ładne żydowskie święto Chanuka oczywiście w znakomitym, doborowym towarzystwie. Filmy z tej imprezy na YouTube. Polecam.
~ 6-01-2015 11:12
Akurat kościół przestał potępiać pewne powieści. Np. w dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest wychwalający artykuł iż GANDALF wiele wspominał o III Królach. Kościół nie potępia więc niektórych powieści... A co do Orszaku, to dobrze że jest taka Ogólnopolska Akcja bo w tym zapleśniałym mieście nic by w tym dniu nie było ale kontynuacja świątecznego obżarstwa i weekendowego lenistwa. A za 4 dni WOŚP i Owsiak. Znów będzie wesoło.
~meksyk 6-01-2015 16:53
"rubens". Mam takie samo nastawienie do religijnej patologii w każdym jej przejawie. Dlaczego nie wypowiadam się o muzułmanach czy żydach? Powód jest bardzo prosty "logiku". Ten pochód nie jest muzułmański ani żydowski. Jest katolicki (chociaż podstawą są wierzenia Żydów, a stroje trzej wspomniani bardziej wyglądem przypominają bogatych muzułmanów). Nie zauważyłeś? Religia ma miejsce w świątyniach. Bez względu na jej odłam i rodzaj. Kiedy dzieje się inaczej dochodzi prędzej czy później do konfrontacji. Każdy przejaw narzucania siłą lub pod płaszczykiem swobód jakiejkolwiek wiary powinien być kategorycznie i niezwykle surowo tępiony. Religia w rękach perfidnych cwaniaków, to czyste zło. A tych wśród wierzących (bez względu na wyznanie) nie brakuje. A ślepcy podążają za nimi niczym barany.
~ 6-01-2015 21:00
meksyk ; Ja takie obrzędy w miejscach publicznych traktuję jak atak na moją wolność . Łamane jest moje prawo do wolności od religii. Niech uprawiają swoje obrzędy w miejscach do tego przeznaczonych ( kościoły ) A ulice powinny służyć do komunikacji , RELIGIA DO KOŚCIOŁÓW!.
~rubens 6-01-2015 21:56
Powiedz to meksyk np. w Anglii gdzie są oranżyści ze swoimi marszami, w USA gdzie masz całą masę marszy religijnych albo ortodoksyjnym żydom którzy są prawie wszędzie w europie że mają się wynosić do świątyń. Dostał byś takie bęcki a i jeszcze skończyło by się na oskarżeniu o szerzenie nienawiści religijnej. Tylko w krajach komuszych i totalniackich nie ma demonstracji religijnych.Ta więc łapy precz od 3 królów komuchy, mimo że nie jestem katolikiem.Taka tradycja i postępakom od niej wara!
~meksyk 7-01-2015 0:53
"rubens". "Świetny" przykład podałeś. Nie ma co. Marsz Oranżystów. To właśnie dzięki takiemu religijno-politycznemu zacietrzewieniu organizowane są te marsze. To właśnie polityczne dążenia podjudzane przez uzurpowanie sobie prawa do religijnego przewodzenia doprowadziły do tego, że w przeszłości (i nadal) giną z tego powodu ludzie. Tym samym napędzany jest dzisiaj muzułmański kalifat obrzynający winnym, bo niewiernym głowy. Z drugiej strony źle pojmowana i interpretowana tolerancja religijna także jest temu winna. A religia i wiara, to bardzo osobista sprawa. Ostentacyjność obrzędów urastających do miana "tradycji" jest jak ekshibicjonizm. Namolność religijna jest wrogiem wszelkiego porozumienia. Zrozumienie tego jest trudne, ale nie niemożliwe. Trzeba tylko chcieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group