Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Orszak Trzech Króli przejdzie przez Wałbrzych

Sobota, 27 grudnia 2014, 16:46
Autor: red
Wałbrzych: Orszak Trzech Króli przejdzie przez Wałbrzych
Fot. organizatorzy
Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić wszystkich wałbrzyszan na Orszak Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia 2015 roku o godz. 12.00 spod kościoła pod wezwaniem Aniołów Stróżów przy ul. St. Moniuszki w Wałbrzychu.

Orszak ten jest organizowany przez organizacje, stowarzyszenia i grupy katolickie oraz organizacje pozarządowe, a jego celem jest nawiązanie do wydarzeń sprzed 2000 lat, kiedy to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby pokłonić się Świętej Rodzinie i ich nowonarodzonemu Dzieciątku.

Chcielibyśmy, aby te wspaniałe, uliczne jasełka były czasem radości i zabawy, abyśmy ten czas spędzili razem z naszymi dziećmi, pokazując im, że wspólne, uliczne kolędowanie to nie tylko staropolski zwyczaj, ale też święto naszych rodzin. Chcemy promować wartość rodziny i małżeństwa, pokazywać, że w życiu ważna jest miłość i przywiązanie do tradycji.

Wyjdźmy wspólnie na ulice naszego miasta przebrani w stroje z epoki i podążajmy za konnym Orszakiem Królewskim z radosnym śpiewem kolęd. Zachwyćmy się Szopkami Bożonarodzeniowymi zbudowanymi przez nasze dzieci i inscenizacją muzyczno-taneczną przygotowaną przez gimnazjalistów. Spotkajmy też Heroda i Herodiadę w otoczeniu swoich żołnierzy.

Zakończenie Orszaku nastąpi na Placu Teatralnym, gdzie zostaną wręczone nagrody twórcom szopek w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Odbędzie się też krótka prezentacja kolęd w wykonaniu dzieci.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group