• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 7:31
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 2017
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Orszak Trzech Króli w Świebodzicach

Wiadomości: Region
Środa, 8 stycznia 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:37
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. użyczone/www.swiebodzice.pl
Wielobarwny, wesoły, rozśpiewany Orszak Trzech Króli przeszedł 6 stycznia ulicami Świebodzic.

Orszak, pod wodzą trzech monarchów: Kacpra, Baltazara i Melchiora, przewędrował aż z Parku Miejskiego do centrum. Uczestników witali pod amfiteatrem ksiądz dziekan Jan Gargasewicz oraz burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz i posłanka na Sejm RP Anna Zalewska. Przyszły też tłumy świebodziczan, całymi rodzinami, ze swoimi pociechami, wszyscy w obowiązkowych koronach i z uśmiechem na twarzy.

Śpiewając kolędy Orszak wyruszył ulicami: Aleje Lipowe, Strzegomską, Żeromskiego, Jana Pawła II i Kopernika do Rynku - na spotkanie Świętej Rodziny, oczekującej na monarchów pod ratuszem. Tam trzej królowie złożyli Dzieciątku dary i hołd, a wszyscy zebrani odśpiewali radośnie jeszcze kilka kolęd.

- Dziękuję za tak wspaniałe i liczne uczestnictwo. Niedawno dostałem zapytanie mejlem, czy moglibyśmy w Świebodzicach zorganizować takiego Sylwestra, jak Wrocław czy Gdynia. Mógłbym dziś odpowiedzieć, że z pewnością orszak mamy lepszy niż te miasta - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Za uczestnictwo w orszaku dziękował także dziekan Jan Gargasewicz, a życzenia na Nowy Rok przekazała posłanka Anna Zalewska.

Na zakończenie orszaku na scenie wystąpiły szkolne zespoły. Podczas trwania jasełek młodzież z LO zbierała do puszek datki na leczenie swojego chorego kolegi, Piotra Różyckiego.

Organizatorami tegorocznego Orszaku Trzech Króli byli: Fundacja REM przy współpracy parafii pw. Św. Mikołaja oraz szkół i przedszkoli miejskich. Znaczące finansowanie w kwocie 10 tys. zł przekazała na organizację imprezy Gmina Świebodzice.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group