Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 3027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ostatnie dni

Wtorek, 28 stycznia 2020, 11:24
Aktualizacja: Środa, 29 stycznia 2020, 9:25
Autor: red
powiat wałbrzyski: Ostatnie dni
Fot. red
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 r.Wnioski należy składać do dnia 31 stycznia 2020 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, al. Wyzwolenia 24, 58–300 Wałbrzych.

Stypendium sportowe przyznawane jest osobie fizycznej, zwanej dalej „zawodnikiem” za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia.

Stypendium może otrzymać zawodnik, który w roku bezpośrednio poprzedzającym przyznanie stypendium spełniał poniższe kryteria:
1) jest zawodnikiem klubu sportowego, uczniowskiego klubu sportowego lub stowarzyszenia kultury fizycznej mającego swoją siedzibę na terenie powiatu wałbrzyskiego;

2) osiągnął w roku bezpośrednio poprzedzającym przyznanie stypendium wysokie wyniki sportowe w tym co najmniej jeden z następujących:
a) zajął miejsce od I do X w Igrzyskach Olimpijskich, Paraolimpijskich, Uniwersjady,Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, lub
b) zajął miejsce od I do III w zawodach sportowych rangi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski,lub
c) został objęty programem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich,Mistrzostw Świata czy Europy opracowanym przez właściwy polski związek sportowy i zobowiązał się do jego realizacji i udziału w tych zawodach, lub
d) jest członkiem kadry narodowej.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium mogą wystąpić mające siedzibę na terenie powiatu wałbrzyskiego: kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe lub stowarzyszenia kultury fizycznej.

Nagrody przyznaje się corocznie za osiągnięcia w roku bezpośrednio poprzedzającym złożenie wniosku w następujących kategoriach w ramach zabezpieczonych na ten cel środków finansowych w budżecie Powiatu Wałbrzyskiego:

1) Najlepszy Młody Sportowiec –junior,

2) Najlepszy Sportowiec –senior

3) Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny,

4) Najlepszy Trener,

5) Najlepszy Działacz Sportowy.

Wniosek o przyznanie nagrody, składa klub sportowy, uczniowski klub sportowy lub stowarzyszenie kultury fizycznej które posiada swoją siedzibę na terenie powiatu wałbrzyskiego. Podstawa prawna: Uchwała nr III/4/2019 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 31 stycznia 2019 r. w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania, pozbawiani oraz wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień.

Szczegóły oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu www.powiat.walbrzych.plw zakładce aktualności oraz NGO.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group