Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4065
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ostrożni na drogach

Środa, 13 listopada 2019, 6:49
Aktualizacja: Czwartek, 14 listopada 2019, 9:27
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ostrożni na drogach
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podsumowali piątkową akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Żaden z kierujących nie utracił prawa jazdy za zbyt szybką jazdę, chociaż funkcjonariusze w ciągu całego dnia utworzyli 21 punktów statycznych pomiaru prędkości na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Udział w akcji wzięło 24 policjantów wałbrzyskiej „drogówki”. Łącznie dokonali oni kontroli 90 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 40 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. Tego dnia kierujący okazali się bardzo zdyscyplinowani i żaden z nich nie utracił prawa jazdy za nadmierną prędkość.

Kolejny raz przypomnijmy, że za jazdę z nadmierną prędkością taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 500 złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia. Tym, którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policjant podczas kontroli odbierze prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany podczas kontroli.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group