Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3491
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostrzeżenie o zagrożeniach

Wiadomości: REGION
Wtorek, 27 stycznia 2015, 13:38
Autor: red
Fot. red
Regionalny System Ostrzegania ostrzega mieszkańców o zagrożeniach. Zachęcamy do pobierania aplikacji i korzystania z tego nieodpłatnego narzędzia.

System uruchomiony został 1 stycznia tego roku przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i działa w oparciu o TVP Regionalna, ale także mobilną aplikację na smartfony.

Regionalny System Ostrzegania to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.

Komunikat tworzy wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego. Ostrzeżenie pojawia się na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, a następnie w naziemnej telewizji cyfrowej (telewizja regionalna) i aplikacjach telefonicznych.

Oprócz tego w części dla kierowców pojawiają się informacje drogowe. W aplikacji znajdują się też poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych. Trwają też prace nad uruchomieniem systemu wysyłania ostrzeżeń za pomocą SMSów.

Od niedawna można także używać bezpłatnej aplikacji w telefonach komórkowych. Można ją znaleźć w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Aplikację można wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania” lub pobrać klikając na poniższe linki:

Aplikacja na system Android do pobrania pod linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvp.komunikaty

Aplikacja na system Apple - IOS do pobrania pod linkiem: https://itunes.apple.com/pl/app/regionalny-system-ostrzegania/id919928660?mt=8

Aplikacja na system Windows Phone do pobrania pod linkiem: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/regionalny-system-ostrzegania/806d4583-0ea7-4e59-af2f-ac34db067e31

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gryf 27-01-2015 19:40
...szkoda, że nie zadziałał wcześniej, ostrzegł by naszych mędrców żeby nie realizować inwestycji stara kopalnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group