Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8275
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Oświadczenie UM Szczawno–Zdrój

Czwartek, 13 stycznia 2022, 9:36
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Oświadczenie UM Szczawno–Zdrój
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Prezentujemy sprostowanie informacji w sprawie budowy zespołu szkolno–przedszkolnego z dnia 11.01.2022 przekazane przez Michała Brodę na jego profilu facebook.

1) Budowa nie ma żadnych opóźnień bieżących, jak również pomimo pandemii, problemów z globalną dostępnością surowców budowlanych takich opóźnień nie było. Stwierdzenie iż prace idą "powoli" jest krzywdzące dla firmy Sirbud która jest wykonawcą tej inwestycji. Stan wykonania inwestycji wynosi obecnie 61.27%.

2) Podane kwoty inwestycji i mówienie o "Galopujących kosztach inwestycji" jakie sugeruje Pan Michał są również dalekie od prawdy. Sama budowa zespołu szkolno-przedszkolnego to koszt 22,14 mln zł + wyposażenie 2,7 mln zł*. Firma Sirbud tak jak wygrała przetarg spośród 9 ofert które spłynęły w sprawie budowy szkoły, tak cena w trakcie budowy nie uległa zmianie i od dnia podpisania umowy na kwotę 22,14 mln zł z wykonawcą, nikt takiej potrzeby nie zgłaszał.

Dziwi fakt nie posiadania rzetelnej wiedzy na ten temat, ponieważ radny Michał Broda uczestniczył w ceremonialnym otwarciu budowy, jak i w głosowaniu nad budżetem który zawierał wszystkie wskazane powyżej kwoty.

Jednocześnie informujemy iż jednym źródłem rzetelnej informacji zgodnej ze stanem faktycznym jest oficjalny profil facebook gminy, oraz strona https://www.szczawno-zdroj.pl/ Wszelkie inne strony, oraz profile są tworzone w celach rozpowszechniania własnych poglądów, oraz realizowaniu swojej polityki i własnych interesów.

*wyposażenie 2,7 mln zł - jest to kwota szacunkowa, może ona ulec zmianie po wykonaniu inwentaryzacji sprzętu który już obecnie posiadamy w istniejącej szkole podstawowej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group