Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 2067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Otwarcie „Orlika” na Starym Zdroju

Środa, 20 kwietnia 2011, 16:19
Aktualizacja: 20:03
Autor: Sven
Wałbrzych: Otwarcie „Orlika” na Starym Zdroju
Fot. spawlik
To duże wydarzenie dla całej okolicy. Na Starym Zdroju otwarty został, drugi w Wałbrzychu „Orlik”.

Z blisko trzymiesięcznym opóźnieniem uruchomiony został kompleks boisk przy Gminnym Zespole Szkół nr 2 przy ul. 11 Listopada. Składa się on z boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego. Wyposażony jest w oświetlenie, trybuny, zaplecze sanitarne i szatnie oraz monitoring. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 1 463 600 złotych.

Jest to drugi „Orlik” w Wałbrzychu. Pierwszy zbudowany został w Śródmieściu przy Publicznym Gimnazjum nr 1. Ponadto w mieście mamy jeszcze boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią przy PSP nr 21 na Podzamczu oraz boisko wielofunkcyjne przy PG nr 6 na Piaskowej Górze.

Zanim jeszcze przecięta została wstęga i wygłoszono przemówienia, na obiektach trwały już zmagania sportowe pomiędzy wałbrzyskimi gimnazjami. Rywalizowano w piłce nożnej, koszykówce i siatkówce, czemu sprzyjała prawdziwie wiosenna pogoda. Pogodny był także prezydent Kruczkowski: - Jestem szczęśliwy, że uruchamiamy to boisko. Wszyscy są tu zadowoleni i uśmiechnięci. Chciałbym, aby takich boisk było jak najwięcej. W każdej dzielnicy powinien być „Orlik”. Po to ja jestem prezydentem i po to są radni, żeby do tego doprowadzić. Następny taki obiekt powstanie na Sobięcinie albo na Podgórzu. Jesteśmy na etapie szukania odpowiedniego terenu – zdradził Piotr Kruczkowski.

Poza prezydentem, w uroczystości wzięli udział jego zastępcy: Marek Małecki i Zygmunt Nowaczyk, senator Roman Ludwiczuk i poseł Henryk Gołębiewski, dyrektor OSiR-u Mariusz Gawlik oraz radna Daniela Sprytula i proboszcz miejscowej parafii pod wezwaniem św. Barbary ksiądz Ludwik Hawrylewicz, który oczywiście obiekt poświęcił.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group