Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2635
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Otwarcie rewiru policji w Mieroszowie nastąpi po świętach

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 14:27
Autor: red
REGION, Mieroszów: Otwarcie rewiru policji w Mieroszowie nastąpi po świętach
Fot. UM Mieroszów
Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to jedno z podstawowych i najważniejszych zadań należących do jednostek samorządu terytorialnego.

Na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców wpływa również realizacja innych zadań samorządu – są to między innymi ograniczenia przyczyn przestępczości oraz patologii społecznych, które w dzisiejszych czasach stanowią szeroką skalę. Gmina Mieroszów podejmuje szereg działań w różnych obszarach: edukacji, wychowania, ochrony i promocji zdrowia, rozwoju gospodarczego, przeciwdziałania bezrobociu, alkoholizmowi, a także przemocy w rodzinach.

Do tej pory po likwidacji posterunku Policji niestety większość mieroszowian nie czuła się do końca bezpiecznie, w związku z tym burmistrz Marcin Raczyński wraz ze swoimi współpracownikami, podjął działania, aby utworzyć na terenie Gminy Mieroszów rewir Policji, który zlokalizowany będzie w budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie. Dyżury Policji dadzą większe poczucie bezpieczeństwa, a także zapewnią szybkie i skuteczne interwencje.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group