Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Otwarcie" w Biurze Wystaw Artystycznych

Wiadomości: Książ
Niedziela, 26 lutego 2012, 7:58
Aktualizacja: 9:36
Autor: Sven
Fot. Sven
Pięcioro autorów, kilkadziesiąt fotografii i spora grupa widzów – w Galerii „Korytarz” Biura Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż wystawy „Otwarcie”.

- Dla nas wszystkich, którzy stworzyliśmy tę wystawę jest to nowe doświadczenie i ciekawa przygoda, swego rodzaju otwarcie, stąd tytuł wystawy – mówił Paweł Sokołowski, współ twórca, wraz z Katarzyną Karczmarz, przedsięwzięcia o nazwie „Studio Instytut Fotografii”.

Wystawa, którą można od wczoraj oglądać w Galerii „Korytarz” BWA w Książu jest efektem czerech miesięcy warsztatów, które rozpoczęła szóstka, a zakończyła czwórka młodych fotografów pod kierunkiem Pawła Sokołowskiego Katarzyny Karczmarz. Są to:
Anna Wawrzyniak, Łukasz Stabrowski, Rafał Cechnicki i Norbert Wawrzyniak. Swoje prace pokazał także Paweł Sokołowski.

- Od wielu lat zajmuję się edukacją fotograficzną od wielu lat w Wałbrzychu i okolicznych miejscowościach. Zauważyłem, że jest głęboka potrzeba, aby się spotykać i rozwijać w dziedzinie fotografii. Postanowiliśmy zrobić to tak, jak to się odbywa w innych dużych miastach – przychodzą słuchacze i dowiadują się nowych rzeczy o swojej pasji. Dzisiejsza wystawa jest pokłosiem pierwszych warsztatów. Uczestniczyli w nich ludzie, dla których fotografowanie nie jest nowością, mieli możliwość rozwoju, eksperymentów technicznych i formalnych, zarówno w fotografii cyfrowej jak i analogowej. Właśnie w tym kierunku ma się rozwijać nasz Instytut, ma pokazać, że fotografia jest czymś nieskończonym, jest indywidualnym językiem wypowiedzi, dzięki któremu każdy może wyrazić siebie, pokazać jakiś problem. Chcemy pokazać, że fotografia jest znakomitym narzędziem do wyrażania siebie i swoich poglądów – podsumował Paweł Sokołowski, dodając, że nie maja jeszcze strony internetowej, a za nim najlepiej kontaktować się na Facebooku.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group