Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pamiętali o generale

Środa, 30 października 2019, 11:29
Aktualizacja: Czwartek, 31 października 2019, 8:13
Autor: red.
Wałbrzych: Pamiętali o generale
Fot. red.
Wczoraj na Cmentarzu Parafialnym przy Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Anny w Wałbrzychu uczniowie certyfikowanej klasy wojskowej ZS 4 złożyli kwiaty i zapali znicze na grobie generała Łączyńskiego.

Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji zainicjowanej przez Biuro do Spraw Proobronnych, Benedykt Józef Łączyński był generałem Brygady Wojsk Polskich, Kawalerem Legii Honorowej, Oficerem Orderu Obojga Sycylii, uczestnikiem Insurekcji Kościuszkowskiej i Wojen Napoleońskich.

W uroczystości udział wzięli również kombatanci: Alfred Pszczółkowski ze Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych i Jan Mleczko - ostatni mieszkaniec Wałbrzycha walczący z Niemcami o Warszawę, Kołobrzeg i Berlin. Z ramienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w uroczystości udział wziął major Jacek Baran, a także Iwona Czech - Przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, która przybliżyła młodzieży postać generała.

Oprócz uczniów certyfikowanej klasy wojskowej Zespołu Szkół nr 4 udział w wydarzeniu wzięli również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Wałbrzychu. Biorąc udział w akcji uczniowie potwierdzili przywiązanie do tradycji narodowych i pokazali, że pamięć o bohaterach narodowych i ich dokonaniach nie zginie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group