Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4772
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pamiętali o prawach dzieci

Sobota, 20 listopada 2021, 6:44
Aktualizacja: 8:25
Autor: red
Wałbrzych: Pamiętali o prawach dzieci
Fot. użyczone
19 listopada uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 7 świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpił także nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 ( PSP 37), który zorganizował w ramach tego dnia szereg akcji. Kolorem dominującym w szkole był niebieski- kolor Unicefu, niebieskie ubrania, balony, dekoracje korytarza, girlandy. Na zajęciach lekcyjnych dzieci poznały swoje prawa i dowiedziały się jakie instytucje stoją na ich straży. Było malowanie niebieskiego kartonowego muralu, na którym dzieci umieściły rysunki z plastyczną interpretacją wybranych praw dziecka. Dzieci z klas pierwszych wzięły udział w niebieskim marszu ulicami osiedla. Uczniowie klasy II przygotowali tematyczny występ i w ten sposób zaprezentowali prawa dziecka swoim młodszym kolegom i koleżankom. Zwieńczeniem akcji jest organizacja X Powiatowego Konkursu Plastycznego ,, Mam prawo do..." pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Konkurs został zorganizowany we współpracy z wałbrzyską radną p. Renatę Wierzbicką. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group