Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5616
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Parki otwarte!

Wtorek, 21 kwietnia 2020, 11:39
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2020, 8:38
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Parki otwarte!
Fot. red.
Od 20 kwietnia część ograniczeń związanych z koronawirusem została zniesiona. Teraz można między innymi odwiedzać w celach rekreacyjnych lasy i parki – oczywiście z zachowaniem stosownych środków zabezpieczających. Który park warto odwiedzić? Zdecydowanie Park Północny w Jedlinie–Zdroju.

Jedliński Park Północny znajduje się przy ulicy Warszawskiej. Został utworzony na wzgórzu porośniętym imponującymi, starymi drzewami. W jego dolnej części rosną majestatyczne buki i dęby, a w górnej części 40-metrowe modrzewie. Licznie występują też 20-metrowe brzozy, zwłaszcza brzoza brodawkowata. W parku panuje znakomity mikroklimat, sprzyjający wypoczynkowi i relaksacji. Od występujących w parku drzew swoje nazwy wzięły główne parkowe aleje: brzozowa, modrzewiowa i dębowa.

Będąca częścią Uzdrowiskowego Szlaku Turystyczno-Rekreacyjnego Aleja Brzozowa wiedzie przez Mniszy Las i prowadzi do Słonecznej Polany, która stanowi idealne miejsce do zażywania kąpieli słonecznych. W parku znajduje się też Polana Oddechowa, która stanowi doskonałe miejsce do relaksu i medytacji - przygotowano tu specjalne miejsca do zajęć z jogi czy stretchingu.

W dolnej części Parku Północnego znajduje się amfiteatr, gdzie odbywają się koncerty, spektakle i przedstawienia terenowe, festiwale i inne imprezy plenerowe. Jest też siłownia terenowa i dwa oczka wodne, utworzone na naturalnych stawach. W pobliżu parku zlokalizowana jest jedna z tras Active, przeznaczona dla biegaczy, miłośników marszu nordic walking i dla rowerzystów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group