Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4418
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Parkują gdzie popadnie

Środa, 14 lipca 2021, 10:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Parkują gdzie popadnie
Fot. KMP Wałbrzych
Od pewnego czasu policjanci ruchu drogowego częściej odwiedzają Zagórze Śląskie. Wszystko przez kierujących, którzy w okresie letnim nieprawidłowo parkują swoje samochody, w ten sposób często utrudniając ruch dookoła Jeziora Bystrzyckiego.

Zagórze Śląskie jest miejscem atrakcyjnym pod względem turystycznym, dlatego od wielu lat w okresie letnim obserwujemy tam wzmożony ruch pojazdów. To niestety często wiąże się z dużymi utrudnieniami na drodze wokół jeziora w tej miejscowości, dlatego policjanci stale nadzorują ten rejon powiatu wałbrzyskiego.

Największym problemem jest jednak parkowanie samochodów dookoła akwenu. Niestety duża ilość osób nie stosuje się do ustawionych znaków zakazu parkowania. Często pojazdy pozostawiane są po obu stronach drogi. W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego.

Mandat za nieprawidłowe parkowanie to 100 złotych i 1 punkt karny. Jeżeli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentację do wniosku o ukaranie, w sądzie grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych.

To samo jednak tyczy się zachowania kierujących w innych miejscowościach powiatu wałbrzyskiego, takich jak Szczawno-Zdrój. Tam również w weekendy turyści często parkują samochody gdzie się tylko da, w ten sposób tamując ruch i niekiedy utrudniając dojazd służbom ratowniczym do miejsca zdarzenia. Dlatego też przy tej okazji apelujemy do mieszkańców oraz turystów o postój pojazdami tylko w miejscach do tego dozwolonych.

Twoja reakcja na artykuł?

26
54%
Cieszy
5
10%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
3
6%
Złości
11
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group