Jedlina-Zdrój: Pasmo sukcesów zawodników z Jedliny

Środa, 26 kwietnia 2023, 9:46
Aktualizacja: 9:50
Za nami eliminacje do Mistrzostw Polski Mężczyzn w Liskowie w petanque.

W eliminacjach do Mistrzostw Polski Mężczyzn w Liskowie, aż czterech zawodników Klubu Sportowego Petanque "Jedlina" zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski Mężczyzn w singlach:
2. miejsce - Kazimierz Urbaniak,
4. miejsce - Hubert Maciejewski,
6. miejsce - Kazimierz Jacak,
8. miejsce - Darek Merchel

Natomiast w sobotę zakwalifikowało się trzech zawodników w dubletach: Dublet: Kazimierz Urbaniak i Hubert Maciejewski zajął 4. miejsce oraz Kazimierz Jacak, który zagrał z Georgem Burtinem, wszedł z miejsca 5.

Na tym nie koniec. Tydzień wcześniej - 15 kwietnia br., w Pucharze Polski Dubletów we Wrocławiu, w którym wzięło udział 119 drużyn z całej Polski (w tym Kadra Polski), małżeństwo Beata i Kazimierz Urbaniakowie zakwalifikowali się do fazy play-off na 3. miejscu, wygrywając wszystkie 5 meczów. Do fazy play-off zakwalifikował się też Jerzy Siara z czterema wygranymi, a piątą wygraną uzyskał w fazie play-off. Dokładnie ci sami awodnicy zakwalifikowali się do fazy play-off dzień później, w Pucharze Wrocławia.

Jeszcze tydzień wcześniej, 1 kwietnia, Grand Prix Polski w Petanque we Wrocławiu, aż trzy triplety z naszymi zawodnikami zakwalifikowały się do play-offów i ćwierćfinału.
4. miejsce: Adam Jacak i Kazimierz Jacak (KSP Jedlina) z Piotrem Korusem;
6. miejsce: Jerzy Siara (KSP Jedlina) wraz Ryszardem Kowalskim i Georgem Burtinem;
8. miejsce: Hubert Maciejewski, Daniel Siara i Kazimierz Urbaniak (KSP Jedlina).

Zaś 2 kwietnia, Kamil Orpel (KSP Jedlina) wraz z Maciejem Rymarzem (KSP Sudety), w rywalizacji o Puchar Sokoła, zajęli 4. miejsce. 25 marca na Turnieju Petanque w Oławie, wszyscy zawodnicy jedlińscy zajęli wysokie lokaty, a Kazimierz Jacak na podium, miejsce 2.