Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Pasowanie na ucznia w jedlińskiej podstawówce

Środa, 3 grudnia 2014, 13:02
Aktualizacja: 13:06
Autor: organizatorzy
REGION, Jedlina Zdrój: Pasowanie na ucznia w jedlińskiej podstawówce
Fot. użyczone
„Będę zawsze dbał o dobre imię swojej szkoły, będę się starał mieć dobre oceny”– to fragment formuły ślubowania, które złożyli pierwszoklasiści Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie–Zdroju. Na ten moment z niecierpliwością czekały dzieci i ich rodzice.

Uczniowie z klasy I a, I b, I c przedstawili przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń Krystyny Gidzińskiej, Kariny Szczepaniak, Violetty Mikłas program artystyczny, na którym pojawiła się niespodziewanie Zła Wróżka i zaczarowała pierwszaków. O mały włos ślubowanie nie odbyłoby się. Jednak plan Złej Wróżki nie powiódł się, gdyż na uroczystość przybyła także Dobra Wróżka, która obiecała odczarować pierwszaków pod warunkiem, że wyruszą w podróż do czterech krain: muzyki, pracy, miłości, mądrości i udowodnią, że są dzielne i odważne, że potrafią śpiewać, systematycznie pracować, kochają swoją ojczyznę i są mądre.

Odświętnie ubrani uczniowie, z kolorowymi kokardami przypiętymi do białych bluzek, w granatowych, zielonych, niebieskich biretach na głowach, odważnie i radośnie stawili czoła zadaniom postawionym przez Dobrą Wróżkę. Pierwszaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, dzięki czemu znikło złe zaklęcie i mogły złożyć ślubowanie.

Po ślubowaniu dyrektor Katarzyna Lepis wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Każdy świeżo pasowany uczeń, otrzymał pamiątkowy dyplom i odznakę - uśmiechniętą buźkę.

Na zakończenie dzieci przeczytały piękny list adresowany do swoich rodziców, który wywołał wiele wzruszeń. Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia były spotkania w klasach, gdzie rodzice przygotowali dla swoich pociech słodką niespodziankę.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group